Okresní derby pro naše barvy!

Na sobotu 11. 11. připadlo v rámci 8. kola krajské ligy okresní derby mezi naším mužstvem a týmem TJ Sokol Radomyšl.

Skóre zápasu otevřel v 9. minutě Lukáš Kantor, který dokázal využít přihrávku Matěje Přibyla – 1:0. Přesto, že se naši hráči dále tlačili do útoku, tak další branku přinesla až druhá třetina, kdy se poprvé prosadil v mistrovském zápase Petr Lukeš, který stál na konci spolupráce mezi Patrikem Šebestou a Ondrou Dlouhým – 2:0. Když už se zdálo, že druhá třetina dospěje do svého závěru, přišla 37. minuta a po odpískání dohrání našeho hráče, což si nenechal líbit obránce Tomáš Tauer, který se jel svého spoluhráče pomstít a došlo tak na pošťuchování za brankou. Jelikož po tomto incidentu došlo ke znečištění hrací plochy, hosté trvali na předčasném ukončení druhé třetiny a následném dohrání ve třetině poslední. Však ani tento taktický manévr nebyl hostům nic platný, a tak se ve třetí třetině prosadil nejprve Lukáš Kantor, který zvýšil na 3:0. Hosté sice dokázali v závěru korigovat skóre, ale poslední slovo měli opět naši hráči a trefou do prázdné brány pečetil naše vítězství Matěj Přibyl – 4:1.

Zápas ohodnotil trenér – Kamil Šťastný

„V utkání jsme předvedli zodpovědný výkon a dokráčeli jsme si k zaslouženému vítězství. Spolehlivá hra odzadu nesla své ovoce a hosty jsme prakticky k ničemu nepustili.“

Nejen první branku v našem dresu okomentoval střelec – Petr Lukeš

Ve včerejším zápase jste porazili v okresním derby Radomyšl. Jak jsi utkání viděl z tvého pohledu?

P. L. Trápili jsme se s koncovkou. Kdybychom proměnili alespoň polovinu všech šancí, co jsme měli, mohlo být rozhodnuto po druhé třetině. Důležité je ale, že jsme vyhráli a připsali si 3 body.

Protrhl jsi střeleckou smůlu a připsal sis první branku v mistrovském zápase. Jak byl tento gól důležitý?

P. L. Už bylo na čase. Celá formace máme hodně šancí, ze kterých bohužel padá málo gólů, tak snad se to nyní rozjede.

Jak se Ti líbí zpátky ve Strakonicích a jak jsi spokojený s týmem?

P. L. Je tu fajn parta, za což jsem rád a s týmem jsem spokojený. Zatím to vypadá, že by tým letos mohl postoupit hodně daleko.

HC Strakonice – TJ Sokol Radomyšl 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)