O vítězství A týmu rozhodla první třetina.

(www.jcted.cz – Milevsko)

Neobvykle v neděli, čekalo na naše mužstvo utkání s celkem TJ Božetice, který hraje své domácí zápasy na ledě v Milevsku. Domácí před tímto utkáním doposud nebodovali, naopak naši hráči se postupně zvedají a vylepšují tak nepovedený začátek.

Do utkání nemohl nastoupit zraněný Jakub Jiřinec a Roman Tintěra, takže po třech a půl letech obul brusle trenér Kamil Šťastný a z Písku (Ligy juniorů) dorazil na pomoc benjamínek Marek Zralý.

Do utkání vstoupili naši hráči dobře a herní převahu přetavil v první branku Patrik Šebesta, který v přesilové hře využil přihrávku Marka Hrubého – 0:1. V šestnácté minutě se k puku dostal Petr Hradský a navýšil skóre po samostatné akci – 0:2. Pohodovou první třetinu uzavřel čtyři vteřiny před vypršením řádné hrací doby opět Patrik Šebesta a definitivně tak zlomil odpor domácích – 0:3. Do druhé třetiny měli domácí dobrý nástup, a hned v první minutě snížili, ale Patrik Šebesta, který byl v zápase střelecky při chuti, vrátil našim barvám brzy třígólové vedení – 1:4. Ve třicáté třetí minutě přišla chvíle Marka Zralého, který dokázal využít přesilovou hru 5 na 3 a připsal si tak svou první branku v dospělém hokeji. Do závěrečné třetiny se tak šlo za stavu 1:5 z pohledu domácích. Ti se sice dočkali ve čtyřicáté šesté minutě snižující branky a to zásluhou Hlaváče, ale v padesáté páté minutě se prosadil i hrající trenér Kamil Šťastný a skóre bylo rázem opět o čtyři branky. Poslední slovo měli v zápase domácí, kteří zásluhou Tkáčíka snížili na 3:6, ale to bylo také to poslední, co se v zápase stalo.

Utkání tak splnilo to, co splnit mělo. Naši hráči si připsali plný počet bodů, nikdo se nezranil a početný fanouškovský kotel si tak mohl užít vítězné utkání společně s týmem. Před námi je také sobotní výzva v podobě sobotního zápasu proti TJ Sokol Radomyšl, který bude mít klasicky start v 17:00.

Hodnocení zápasu – hrající trenér Kamil Šťastný

„Splnili jsme povinnost a získali tři body. Musím pochválit mužstvo za vstup do utkání, který se nám povedl, vybudovali jsme si náskok, který jsme uhájili až do konce zápasu. Svůj výkon bych nerad komentoval, přeci jen tři a půl roku absence v ostrém zápase na mně byla znát. Že se povedlo vstřelit branku? Byl jsem tam jako útočník, takže bych to spíš nazval splněnou povinností. Teď už musíme hlavně myslet na Radomyšl, to je pro nás nyní podstatné, abychom tenhle zápas zvládli.“

O své dojmy se s námi podělil také autor přesilovkové branky – Marek Zralý

Vsítil jsi svůj první gól v dospělém hokeji. Jak bys ten gól popsal?

M.Z. Hráli jsme přesilovou hru 5 na 3. Na vrcholu kruhů jsem dostal přihrávku od Davida Kováře, a protože jsem viděl před sebou místo a všiml si, že je tam místo, tak jsem vypálil a poslal střelu do levého vinglu.

Branku jsi vstřelil ještě před dovršením 17 let. Jaký je to pocit a kam bys tuto branku ve své kariéře zařadil?

M.Z. Byl to skvělý pocit! Nejdřív jsem tomu úplně nevěřil a až když rozhodčí ukázal, že gól platí, tak jsem propukl teprve v radost. V kariéře bych tento gól určitě zařadil hodně vysoko a myslím, že na něj jen tak nezapomenu.

Jak se ti spolupracovalo v obranné dvojici s Davidem Kovářem?

M.Z. Myslím, že celkově ta spolupráce byla perfektní, s Kovim jsme si sedli a hrálo se nám dobře. Troufám si říct, že se nám zápas i docela povedl, a proto doufám, že to takhle bude pokračovat dál.

Do Milevska si našel cestu i početný kotel strakonických fanoušků. Jak jsi toto při zápase vnímal?

M.Z. Abych se přiznal, tak jsem to při zápase úplně nevnímal, protože jsem se soustředil na svou hru, abych nevyrobil nějakou blbost. Na druhou stranu člověk fanoušky vnímá třeba z hráčské lavice, nebo v přerušené hře a myslím, že nám svými hlasivkami pomohli a dohnali nás k vítězství.

TJ Božetice – HC Strakonice 3:6 (0:3, 1:2, 2:1)
Branky:
9. Šebesta (Hrubý), 16. Hradský, 20. Šebesta (Franta, Dlouhý), 27. Šebesta (Dlouhý), 33. Zralý (Kovář, Šťastný), 55. Šťastný.
Vyloučení: 8:3
Využití: 1:2
HC Strakonice: Myslivec – Vaněček, Hrubý, Zralý, Kovář, Papež, Franta – Januška, Dlouhý, Šebesta, Křenek, Šťastný, Cibuzar, Babor, Hradský, Řehoř