„Novinkou bude dvojzápas s Domažlicemi, od kterého si slibujeme konfrontaci s jiným stylem hokeje, a také atraktivitou pro naše fanoušky, kteří po letech uvidí opět nějaké jiné mužstvo, než na které bývají v přípravě zvyklí“ říká Martin Hollar.

Příští týden začne pro náš A tým příprava na ledě. Před prvním tréninkem jsme oslovili Martina Hollara, který nás seznámil s novinkami v týmu.

Příští týden zahájí A tým přípravu na ledě. Jak probíhala letní příprava, a jak se ty osobně těšíš a co od druhého roku ve funkci očekáváš?

M. H. Určitě už se moc těším, až se 2. srpna sejdeme a rozjede se ten tréninkový a zápasový kolotoč. Co se týká mého osobního očekávání, tak už to bude pro mě druhý rok, tak snad už mi některé věci nepřekvapí a vše se zvládne (úsměv). Co se týká letní přípravy, z mého pohledu to nebylo úplně optimální, ale v rámci možností se kluci několikrát sešli, někteří měli individuální program,a tak doufám, že hráči úplně nelenili a trochu se hýbali (smích).

Někteří hráči po sezóně skončili, či odešli jinam, ale přišly i nové posily. Jak se díváš na složení kádru v tuto chvíli, a jsou v plánu ještě nějaké změny?

M. H. Začnu asi odchody, ať si to pozitivní nechám na konec (úsměv). Jako první odchod musím zmínit Františka Janušku, který dostal nabídku z Milevska, které jsme nemohli konkurovat, tak nezbylo nic jiného, než jeho odchod akceptovat. Vlastně totožná situace byla i s naším odchovancem Honzou Janochem, u kterého nás to mrzí o to více, že je to náš odchovanec, ale i v tomto případě nám nezbývá než hráčovo rozhodnutí respektovat a popřát mu mnoho štěstí v další kariéře. Co se týká posil, tak začnu od branky, kam se vrátil náš odchovanec Pepa Štrobl, který tak vytvoří s Kubou Myslivcem výraznou brankářskou dvojici, a myslím, že na tomto postu nás bota tlačit nebude. Velkým překvapením pro nás byl návrat Natana Vráblíka z ciziny, kterého také nemusím moc představovat a my jen doufáme, že se co nejdřív adaptuje na lední hokej a bude pro nás velkou posilou. Další útočnou posilou je Matěj Přibyl, odchovanec píseckého hokeje, který se rozhodl, že by si chtěl vyzkoušet hokej u nás. Je sice pravda, že Matěj rok hokej nehrál, ale myslím, že tuto krásnou hru nezapomněl a bude pro nás také posilou. Dalším do party je Adam Novák, odchovanec příbramského hokeje, který prošel mládeží v Písku, a jelikož se v Písku hraje druhá liga, tak si myslím, že svou kvalitu bude také mít a zvýší konkurenci mezi útočníky. Další dva hráči, které bych zatím nerad jmenoval s námi začnou přípravu na ledě a uvidíme, zda v mužstvu nakonec zakotví. Úplně čerstvá novinka se k nám dostala z Českých Budějovic a jedná se konkrétně o to, že HC Samson nepřihlásil pro následující ročník Krajskou ligu, takže i v tomto se nabízí oslovit některé hráče, ale uvidíme, jak vše nakonec dopadne.

Jelikož do startu soutěže zbývají necelé dva měsíce, očekává se několik přípravných zápasů. Už známe kompletní jízdní řád těchto zápasů?

M. H. V plánu jsou zatím čtyři zápasy + jeden termín si ještě necháváme v záloze. Zajímavou konfrontací pro nás bude určitě dvojzápas s Milevskem, který bude pro několik hráčů určitě pikantní (úsměv). Novinkou bude dvojzápas s Domažlicemi, od kterého si slibujeme konfrontaci s jiným stylem hokeje, a také atraktivitou pro naše fanoušky, kteří po letech uvidí opět nějaké jiné mužstvo, než na které bývají v přípravě zvyklí. Jeden termín si ještě necháváme v záloze, ale jelikož není znám konkrétní soupeř, nerad bych to zatím více komentoval. Určitě mohu slíbit, že o všech zápasech budou diváci informováni na webu a sociálních sítích.

Mezi fanoušky bývá velmi oblíbené tipování všeho možného 😊. Poprosím Tě tedy o tip na největšího favorita soutěže?

M. H. Po odstoupení Samsonu vidím největšího favorita v týmu HC Milevsko 1934. Loňský finalista ohromně posílil i o hráče z vyšší soutěže, a tak to vychází z mého pohledu na ně. Na druhou stranu si myslím, že právě neúčast Samsonu by mohla zapříčinit fakt, že se soutěž vyrovná a nebudeme svědky dominance jednoho klubu. Při této příležitosti bych rád oznámil novinku, která bude platit pro nadcházející sezónu 2023/2024 a to konkrétně v Play off, kde se již od čtvrtfinále budou hrát série na tři vítězné zápasy.

Vzhledem k tomu, že poslední dvě sezóny skončily pro naše mužstvo již ve čtvrtfinále, tak předpokládám, že ambice sahají tentokrát minimálně k semifinále. Je tomu tak?

M. H. Myslím, že ambice by měly být ve Strakonicích vždy nejvyšší. Samozřejmě, hodně záleží na aktuální formě hráčů, také na tom, jak nám vyjde i začátek soutěže a ve sportu nelze podcenit ani to pomyslné štěstí, které vám občas pomůže a občas také ne… Každopádně všichni věříme, že si následující sezónu užijeme a společně se budeme potkávat na zimním stadionu v co nejhojnějším počtu.