„Naším cílem je skupinu samozřejmě vyhrát, ale kdybychom skončili do třetího místa, asi by to neúspěch nebyl“, říkají mladší žáci

Mladší žáci mají za sebou 9 utkání s bilancí 4 – 0 – 5. Po výborném začátku, kdy se naši hráči drželi na špici tabulky, přišla série porážek, která přikovala naše mužstvo na nynější 7. místo (článek vznikl v sobotu 26. 11. – pozn. autora).

Pro náš rozhovor jsme vyzpovídali hned tři hráče, kterým jsme položili různé otázky. Poděkování za spolupráci při rozhovorech patří Danielu Málkovi – asistentovi trenéra mladších žáků.

Natálie Divišová – otázky pro hráče

V tabulce vám patří 7. místo, ale v průběhu sezóny už jste tabulku i vedli. Jaké máte cíle, a kde byste chtěli v tabulce skončit?

„Ano, na začátku sezony jsme vedli, ale pak přišli silnější soupeři a byly i prohry. Tuto smůlu musíme zlomit. Musíme ještě do konce sezony zabrat. Jsme dobrý kolektiv, myslím si, že máme na to, se umístit mezi nejlepšími v kraji.“

Máš zatím v bodování 3 branky a 4 asistence. Jak jsi se svým bodováním spokojena a máš nějakou metu, kterou bys chtěla do konce sezóny pokořit?

„S bodováním jsem spokojená. Líbilo by se mi být u více asistencí a dávat góly. Chtěla bych dát aspoň deset gólů za sezonu “

V kolektivu jste tři děvčata. Jsi za to ráda, nebo tohle ani v hokejovém kolektivu neřešíš?

„Jako holky jsme dobrá parta a rozumíme si. Nerozlišuji, jestli jsem mezi holkami nebo kluky. Kluci nám v týmu pomáhají, a někdy se nás i zastanou. Jsou silnější a chtěla bych se jim vyrovnat.“

Filip Málek – otázky pro hráče

V tabulce vám patří 7. místo, ale v průběhu sezóny už jste tabulku i vedli. Jaké máte cíle, a kde byste chtěli v tabulce skončit?

„Chtěli bychom skončit nejlépe na prvním místě. Chceme vyhrávat nad těžkými soupeři a lepšit se v zápasech“

Tvou prací na hřišti je obrana. Přesto máš zatím v sezóně 1 branku a 1 asistenci. Je pro tebe jakýkoliv bod který získáš, něco navíc, nebo ani bodování neřešíš a soustředíš se jen na bránění?

„Hlavně se soustředím na bránění, než na bodování“

V trenérském týmu máš otce. Je to pro tebe v tomto ohledu (jak už to bývá) těžší?

„Ano, je to těžší, ale už jsem si zvykl. Musím mu říkat pane asistente, musím trénovat i doma, víc než ostatní. Kouká se víc na mě, než na ostatní.“

Lukáš Bečvář – otázky pro hráče

 V tabulce vám patří 7. místo, ale v průběhu sezóny už jste tabulku i vedli. Jaké máte cíle, a kde byste chtěli v tabulce skončit?

„Našim cílem je samozřejmě první místo. Chceme skončit nejhůře na třetím místě“

 V posledních zápasech se vám výsledkově nedaří. Co myslíš, že je toho příčinou?

„Chyb je více. Musíme více bruslit dozadu, více si přihrávat a bránit více před bránou.“

Patří Ti v bodování 2. místo, když jsi vsítil 17 branek a přidal 4 asistence. Jak jsi se svým bodováním spokojen a máš nějakou metu, kterou bys chtěl do konce sezóny pokořit?

Druhé místo je super, ale je to týmová hra a je to zásluha celého týmu. Ano mám, chtěl bych překonat 30 branek