„Náročný program mi o víkendu nevadí, ale ty výsledky se moc nepovedly“ říká v rozhovoru hráč a trenér – Marek Hrubý

Marek Hrubý patří ke stálicím obranných řad A týmu HC Strakonice. Kromě aktivního hraní se věnuje také trenérskému řemeslu. O uplynulém víkendu se tak stalo, že se v pátek představil v Milevsku (coby hráč), v sobotu v Rakousku (coby trenér) a v neděli opět coby hráč, tentokrát ve Strakonicích. Jak se mu tento náročný styl kloubí, a jak se ohlíží za posledními výsledky? Odpověď najdete v rozhovoru níže.

Play off série

M. H. Oba zápasy byly velmi kvalitní. V prvním zápase se nám povedl začátek utkání. Bohužel se nám nevedlo moc proměňovat šance a i přesto, že Hajňák (Jakub Myslivec – pozn. autora) chytal skvěle, tak už si to domácí pohlídali. V odvetě to bylo dost podobné, hlavně co se týká neproměňování šancí, ale hlavně nás mrzí, že jsme nedokázali proměnit samostatné nájezdy, když už jsme k nim zápas dotáhli. Na druhou stranu, samostatné nájezdy už jsou loterie a Milevsko v nich dokázalo projevit asi větší zkušenost.

Náročný víkend

M. H. Víkend to byl celkem bláznivý, skoro jsem ani nebyl doma (smích). Cestování bylo náročné, ale spíš mi mrzí, že se nám v Rakousku výsledkově příliš nedařilo (4. třída odehrála turnaj v Rakousku – Linci – pozn. autora).

Výjezd do Rakouska

M. H. Myslím, že je to zážitek nejen pro samotné děti, ale i pro rodiče. Do Rakouska jsme cestovali společně autobusem, takže jsme mohli stmelit partu, děti se mohou více užít, tím, že jsou dýl pospolu. Také máme možnost srovnání s cizinou, což je super. Když začnu srovnáním, tak v Linci je krásný stadión, výborné zázemí, lidé tam mají odlišnou mentalitu… Někoho by mohlo odradit to, že je to přeci jenom dál, ale když si to člověk uvědomí, tak cesta do Lince je odsud podobná, jako kdybychom se vydali lehce za Prahu, takže i to se dá v klidu zvládnout.

Rozdíl v přístupu výchovy hokejistů v Rakousku

M. H. Přijde mi, že v Linci, kde jsme hráli, mají trochu problém se základnou hokejistů, protože tam hraje více ročníku dohromady. Co se týká různých odlišností, tak v Linci se snaží pilovat spíše individuality a jsou tam větší skoky mezi jednotlivými hráči v dovednostech. U nás se snažíme více o kolektivní pojetí hry, to mi přijde asi jako největší rozdíl.