„Myslím, že tréninky s muži prospívají každému z nás, protože jsou ve vyšším tempu a můžeme při nich mnohé okoukat od zkušenějších hráčů.“ říká Jonáš Vaník

(www.hcstrelci.cz)

Juniorům se v letošní sezóně zatím příliš nedaří. Po devíti zápasech mají bilanci 2 – 0 – 0 – 7, což znamená 6 bodů a poslední místo v tabulce. Nejen nad umístěním se ohlíží hráč juniorského týmu – Jonáš Vaník.

V probíhající sezóně jsi vsítil tři branky. Vybavíš si některou z nich, třeba kvůli důležitosti, nebo prestižnosti?

J.V. Ano, branky si vybavuji všechny. Nejvíce se mi povedl samostatný únik po krásné přihrávce spoluhráče Josefa Ryby, proti silnému soupeři z Třemošné. S počtem gólů, ale moc spokojený nejsem. Rád bych zvýšil svoji produktivitu a proměňoval nejlépe každou šanci, která se mi v zápase naskytne, což se mi zatím úplně nedaří.

Jednou týdně absolvujete tréninkovou jednotku s A týmem. Myslíš, že je tento trénink pro vás přínosný a případně z jakého důvodu?

J.V. Myslím, že tréninky s muži prospívají každému z nás. Tréninky jsou ve vyšším tempu a můžeme při nich mnohé okoukat od zkušenějších hráčů.

Ze všech týmů máte nejméně nastřílených branek. Jak toto odstranit a dá se vůbec produktivita nějakým způsobem nacvičit třeba i v tréninku?

J.V. Z mého pohledu nám často chybí finální přihrávka, nebo vyložené šance nevyužijeme. Zakončení se určitě v tréninku zlepšit dá. Děláme hodně střeleckých cvičení, je už ale na každém z nás, abychom se snažili dát gól z každé střely i na tréninku. To se potom promítá v zápase.

Zatím vám v tabulce patří poslední místo. Kam byste se chtěli během sezóny případně posunout, či jaké výsledky by pro vás byly znakem zlepšení?

J.V. Znakem zlepšení budou určitě výhry (úsměv). Naším největším problémem je, že se málokdy na tréninku sejdeme v plném počtu. V týmu je hodně kluků (včetně mě) z okolních měst, takže nemáme možnost se dostávat na každý trénink. Věřím, že pokud na sobě budeme dál makat a bojovat, můžeme klidně soupeřit o 3.místo v naší části tabulky.