„Myslím, že můžu za celý tým slíbit, že do toho dáme úplně všechno, říká gólman Jakub Myslivec“

Za základní částí jsme se ohlédli s gólmanskou jedničkou a stálicí ve strakonické brance Jakubem Myslivcem.

Máte za sebou základní část Krajské ligy, ve které jste obsadili celkové sedmé místo. Myslíš, že toto umístění odpovídá výkonům v celé základní části

J.M. Myslím že ano. Měli jsme totálně tragický vstup do sezony a závěr stejně tak. Tím, jakým způsobem jsme se scházeli na tréninky a tím, že byla individuální letní příprava, tak to vše se bohužel projevilo na průběhu celé dosavadní sezóny. Bohužel dost často jsme nebyli v ideální sestavě, kdy nám stále někdo chyběl, ale na to se určitě nebudeme vymlouvat. Takže sedmé místo odpovídá.

Říká se, že play off je jiná soutěž. Už v pátek vás čeká první zápas na ledě v Milevsku. Co od série s Milevskem očekáváš a jak se těšíš na play off celkově?

J. M. To, že play off je jiná soutěž je samozřejmě pravda a začíná se od začátku. Nakonec i to, že začínáme venku není vždy handicap, nicméně moc dobře víme, jak na tom Milevsko je. Mají výborný tým, který v průběhu sezóny stále doplňovali a s výborným brankářem vzadu budou hodně nepříjemní, ale já se nikdy nevzdávám a stále věřím tomu, že jsme schopní zabojovat a poprat se o semifinále.

Když se ohlédneme za základní částí, tak máš nějaký zápas, na který bys vzpomínal obzvlášť rád a nějaký, který bys nejraději vymazal z hlavy?

J. M. Tak těch zápasu, na které bych rád zapomněl bude asi hodně (smích). Kdybych měl ale vypíchnout jeden dobrý, tak to bude zápas v Soběslavi. Tam se dařilo mně i klukům, a byl to stoprocentně odmakaný zápas. A asi úplně nejhorší zápas byl v Krumlově. Tam se zase nedařilo nikomu (úsměv).

Před letošní sezónou došlo k několika změnám u A týmu. Myslíš, že i toto mohlo ovlivnit občasné výsledkové výkyvy, nebo je to dle tvého pouhé hledání alibi?

J. M. Ono to není úplně o alibi, ale někdy prostě trvá, než si všechno sedne tak jak má. Hlavně je to dané tím, jak se ti daří osobně. Když se daří tobě, tak jsi schopný pro tým vytvořit něco, co nakopne zase ostatní. Nám se to bohužel ze začátku úplně nedařilo a projevovalo se to i na té hře. Pak se to obrátilo a začalo se zase dařit všem a začalo se vyhrávat. Prostě, je to sport (úsměv).

V základní části si držíš vyrovnanou bilanci bez výkonnostních výkyvů, ale týmové výsledky nebyly příliš dobré. Může z toho mít člověk vůbec radost, a jak ty osobně prožíváš individuální úspěchy?

J. M. Já děkuji za pochvalu, ale úplně s tím nesouhlasím. Byly zápasy, kdy jsem měl chytit něco navíc. Jako gólman samozřejmě nerad dostávám hodně gólů, ale líp se koušou zápasy, kdy sice padne víc branek, ale vyhraje se, než když dostanu nasypáno a ještě se prohraje (smích). A to s tím souvisí. Když zachytám a vyhraje se, mám z toho dobrý pocit. Když se mi povede zápas a prohraje se, tak z toho dobrý pocit mít nemůžu. Byť vím, že jsem do toho dal vše, tak ta pachuť porážky to vždy přebije.

Ohlédli jsme se v krátkosti za základní částí. Zbývá ještě něco, co bys rád dodal?

J. M. Ještě bych chtěl pozvat fanoušky na nedělní zápas s Milevskem. Vím, že jsme neodehráli pro naše fanoušky ideální sezónu, ale teď tu podporu potřebujeme co nejvíc, aby nás hnali za úspěchem a postupem. Také bych ještě dodal, že budeme bojovat nejen za fanoušky, ale také za našeho kapitána Davida Kováře, který má za sebou obrovský zápas mimo led, ve kterém mu společně držíme palce. Myslím, že můžu za celý tým slíbit, že do toho dáme úplně všechno. HCST OLÉ