Multisportovní den ve Strakonicích

V sobotu 16.9.2023 pořádal HC Strakonice Multisportovní den, tentokráte určený pro hráče 3. třídy. Cílem akce bylo společné setkání několika týmů, a to nejen na ledě, ale také mimo něj. Na týmy tedy čekal hokej, fotbal a dovednostní disciplína.

Účastníci akce:

HC Strakonice

IHC Králové Písek

HC Motor České Budějovice

Jako první se konal klasický hokejový turnaj, tedy zápas každého s každým. Hrálo se na polovinu hřiště, každý tým tedy musel postavit tým A i tým B. Délka utkání byla 2x 20 minut čistého času, s klasickým střídáním po 1 minutě. Rozsah hokejové části byl od 9:15 do 12:15, s úpravou ledu po každém utkání.

Po ukončení první části dne následovalo klání ve fotbalu. Hrálo se na travnatém povrchu vedle zimního stadiónu. Opět systémem dvou týmů, tedy A a B. Počet hráčů byl 4 plus jeden gólman. Hrací doba byla 2x 15 minut čistého času, s letmým střídám hráčů. Rozsah navazující části byl od 13:00 do 15:00.

Poslední doprovodnou akcí, která vyplnila dobu čekání pro tým nehrající fotbal, byla dovednostní disciplína. Konktrétně se jednalo o agility test s názvem Illios běh. Tento svazem doporučovaný test je prováděn jak na suchu, tak i na ledě (s pukem i bez puku) a slouží ke srovnání aktuální výkonnosti hráčů. Jedná se o měřený slalom mezi kuželi podle předem stanovené dráhy. Motivací pro hráče byla videoukázka v podaní Davida Pastrňáka.

Protože se jednalo o přátelské setkání s cílem sportovního vyžití a zábavy, nebylo na konci vyhodnocováno žádné pořadí týmů. Jako překvapení na závěr HC Strakonice připravil pro každého účastníka vynikající dort v podobě hokejového hřiště. Hráči si tak na konci celé akce užili společnou sladkou odměnu za dobře odvedenou práci a předvedené výkony.

V závěru bychom rádi poděkovali týmům za účast, rodičům za pomoc s organizací. Věříme, že si všichni účastníci celý den užili.

Trenérský tým 3. třídy.