„Medaile z MS by byla pro český hokej neuvěřitelný úspěch“ říká Tereza Vanišová

V uplynulých dnech proběhlo soustředění, před blížícím se mistrovstvím světa žen, které se bude hrát v zámořských městech Halifax a Truro. K oporám reprezentace patří odchovankyně strakonického hokeje Tereza Vanišová, která pro náš web krátce promluvila nejen o šancích na mistrovství světa.

První hokejové krůčky jste spojila se strakonickým hokejem. Jak na začátky ve Strakonicích vzpomínáte?

Tak určitě v dobrém. Ve Strakonicích jsem s hokejem začínala, a vždycky se mi vybaví spousta vzpomínek z dětství.

Do Strakonic jste se vrátila v sezóně 2014/2015, kdy jste chvíli působila v dorostu. Jsou pro Vás Strakonice stále srdeční záležitost?

Ano, vrátila jsem se asi na rok, pokud si pamatuji dobře. Strakonice pro mě budou vždy srdeční záležitost, protože je to moje rodné město, kde jsem strávila více méně celé dětství.

V nedávné době jste si připsala jako první česká hokejistka vítězství v ženské obdobě NHL. Jak vysoko tento úspěch ve své kariéře řadíte?

Toto řadím určitě jako jeden z mých top úspěchů, třeba spolu s bronzovou medailí z MS U18 v Maďarsku.

Chystáte se letos na další MS v hokeji žen, které se koná v Kanadě. Bude pro Vás výhoda, že v zámoří již nějakou dobu působíte?

Tak určitě je super, že se bude hrát na menším hřišti, na které jsem zvyklá, ale jinak to nevidím jako nějakou extra výhodu. Klidně bych to odehrála v Evropě bez většího cestování přes oceán.

Mistrovství světa se bude hrát v tzv. bublině. Myslíte, že to může nějakým způsobem ovlivnit náladu v mužstvu?  

Podmínky budou sice jiné než obvykle, čeká nás osmi denní karanténa na hotelu a další „covidové“ opatření, ale věřím, že jsme na to připravené a nijak nás to neovlivní.

České hokejové reprezentaci chybí již několik let medaile, čili jakákoliv medaile by znamenala v očích českého fanouška jakousi nesmrtelnost. Cítíte to stejně?

Tak určitě medaile z MS by byla pro český hokej neuvěřitelný úspěch, ale rozhodně bych nerada předbíhala. Každopádně pro medaili uděláme všichni maximum.

 

 Tereza Vanišová – vizitka

1x 1.    místo Liga žen HC Slavia Praha
2x 2.    místo Liga žen HC Slavia Praha
1x 1.    místo NWHL Boston Pride
1x 3.    místo MS do 18. let Česká republika
1x 1.    místo Hokejistka roku Česká republika

Foto: Jan Škrle/Strakonický deník