Kvalitní výkon – vysoké vítězství

 

 

 

 

Sobotní podvečer byl ve znamení druhého přípravného zápasu a zároveň odvety proti soupeři z města Mělník. Do odvetného utkání nastoupilo naše mužstvo v dost pozměněné sestavě, zatímco hosté měli v nohách match, který odehráli v pátek večer, kdy na domácím ledě přivítali Chomutov. Ačkoliv se dalo předpokládat, že hosté budou unaveni, od začátku předváděli sympatický výkon a v prvních deseti minutách první periody, si vytvořili i více šancí. Naši hráči nemohli dlouho najít recept na dobře chytajícího Šimáčka, kterého dokázal jako první překonat až mladičký Petr Lukeš, který dokázal využít kombinace Václava Menšíka s Davidem Škodou – 1:0. Tato branka vlila našim hráčům pozitivní energii do žil a o chvíli později se do střelecké statistiky zapsal i Jakub Švec a na konci třetiny také Tomáš Křenek. Po první třetině tedy svítil na ukazateli stav 3:0. Že se naši hráči tímto vedením nenechali ukolébat, ukázal již po necelé minutě druhé třetiny Patrik Šebesta, který rozjel svou střeleckou show a zvýšil stav zápasu na 4:0. Poté se dokázali prosadit z ojedinělého protiútoku i hosté a Stinka korigoval na 1:4 z pohledu hostů. Pak už pálili pouze naši hráči. Ve druhé třetině se dokázal prosadit ještě jednou Patrik Šebesta a účet druhé třetiny uzavřel Jakub Koryťák, který vstřelil první gól v A mužstvu HC Strakonice. Gratulujeme! Třetí třetina přinesla na hru dva pohledy. Pro našeho fanouška byl jistě skvělý pohled na líbivé kombinace, které naši hráči předváděli, naopak pro hosty to byl souboj sám se sebou, kdy se na nich projevila únava a již nepůsobili tak čerstvým dojmem, jako na začátku utkání. Třetí třetinu ozdobil čistým hattrickem Adam Mikeš, kterého střelecky doprovodil ještě Patrik Šebesta a David Škoda. Skóre se tedy zastavilo na 13 brankách. Toto drtivé vítězství tedy znamená, že si naši hráči zvedli sebevědomí, po prvním nepovedeném zápase, sázku, kterou uzavřeli bratři – trenéři vyhrál Martin Všetečka a Jakub Myslivec v naší bráně má stále neuvěřitelnou fazónu. V dalším přípravném zápase zamíří naši hráči na led do Rokycan.

Hodnocení zápasu v podání trenéra Martina Všetečky

Do zápasu jste vstoupili poněkud nervózně. Čím si to vysvětluješ?

M.V. Čekali jsme, s čím na nás Mělník vyrukuje a jelikož se oproti prvnímu zápasu obměnila sestava, chvíli trvalo, než si to sedlo. Samozřejmě v tomhle nám ohromně pomohl první gól, který pozitivně nastartoval hráče, kteří si poté více věřili a postupně to dokázali převtělit v další branky.

Myslíš, že utkání ovlivnilo i to, že hosté měli v nohách zápas s Chomutovem?

M.V. Mělník má v přípravě hodně nabitý program, a protože cesta k nám je dlouhá, tak několik hostujících hráčů nedorazilo. Čili dost podobná situace, ovšem v opačném gardu. Je škoda, že se v obou utkáních nestřetla obě mužstva v plné sestavě. Myslím, že obě mužstva v plné sestavě hrají hezký hokej a zvláště divák by si přišel na své.

Hráči předváděli (zvláště ve třetí třetině) až exhibiční a oku lahodící kombinace. Jak jsi s útočníky spokojen?

M.V. Už v minulé sezóně jsem říkal, že jsme v útoku hodně silní. Je ovšem nutné i přiznat, že občas jsme měli štěstí v tom, co nám tam vše padlo (úsměv).

Jak to vypadá s tvou vyhranou sázkou?

M.V. Já nic nevyhrál. Vyhrál to tým, který si výhru zaslouží. Bavil jsem se o tom po zápase s bráchou a domluvili jsme se na tom, že až budeme mít před sezónou posezení, tak že nás pohostí (úsměv).

Co si z takto jednoznačného zápasu vzít do další přípravy a co bys naopak ještě chtěl změnit?

M.V. Tak určitě hlavně to pozitivní, což je střelecká produktivita. Opět jsme si ukázali, že umíme předvádět hezké kombinace. Máme před sebou ještě dost přípravných zápasů, tak si zase zkusíme nějaké nové věci a vyzkoušíme i další hráče. Času máme do začátku krajské ligy ještě dost (úsměv).

Utkání pro náš web okomentoval střelec čistého hattricku Adam Mikeš.

Máte za sebou utkání, ve kterém jste dominovali de facto od začátku zápasu. Myslíš, že mužstvu pomohlo i to, že vás hrálo více hráčů, kteří nehráli první zápas a tudíž jste nebyli tzv. zatíženi předchozí porážkou?

A.M. No dominance od začátku to z mého pohledu úplně nebyla. Soupeř nějaký šance měl, ale naštěstí je neproměnil. Myslím, že jsme měli tentokrát silnější sestavu, ale na druhou stranu Mělník přijel s oslabenou sestavou,takže se to moc nedá hodnotit.

Ty sis připsal čistý hattrick, to je hodně snový vstup do sezóny, že?

A.M. Spíš než snový začátek se bojím, aby to nebyla falešná forma ? Až na jednu tutovku mi tam spadlo všechno.

Jaká z těch tří branek byla pro tebe nejtěžší a proč?

A.M. Myslím si, že asi ta první. „Hřéba“ (Jaroslav Hřebíček pozn. redakce) nahodil puk směrem na branku a já do toho jen tak plácnul a asi to prošlo do branky někudy pod ledem…

Konec zápasu už byl v exhibičním duchu a mohli jste si dovolit kombinace, ke kterým se asi často nedostanete. Jak je to důležité pro psychiku mužstva a co myslíš, že takovýto zápas dá přímo tobě?

A.M. Je dobré, že jsme si mohli zkusit věci,které si ve vyrovnaném utkání dovolit nemůžeme. A tím si zvýšit sebevědomí, když jsme v držení puku.

Příští zápas bude proti Rokycanům, teď jste hráli proti Mělníku. Je podle tebe dobře, že si zahrajete i s jinými soupeři, z jiného kraje?

A.M. Je to určitě zpestření zahrát si proti týmům, se kterými si normálně nezahrajeme. Na druhou stranu to má i svou stinnou stránku. Je to náročnější na finance klubu z hlediska cesty a náročnější i na čas.

HC Strakonice – HC Junior Mělník 13:1 (3:0: 3:1, 7:0)

Branky: 10. Lukeš (Menšík, Škoda), 12. Švec (Křenek, Hřebíček), 18, Křenek, 21. Šebesta (Jiřinec), 33. Šebesta (Mikeš, Jiřinec), 39. Koryťák (Jiřinec), 42. Mikeš (Hřebíček), 44. Mikeš (Křenek), 46. Škoda (Lukeš, Menšík), 49. Šebesta (Myslivec), 53. Šebesta (Růžička, Křenek), 53. Mikeš – 24. Stinka (Šubrt)

Diváků: 190

Rozhodčí: Vovčko – Vavruška, Tuháček

HC Strakonice: Myslivec (Špiler) – Kovář, Koryťák, Hřebíček, Vaněček, Kopenec, Topinka – Šebesta, Jiřinec, Růžička, Křenek, Mikeš, Švec, Škoda, Lukeš, Menšík, Smetana, Hradský

HC Junior Mělník: Šimáček 44. Srp – Skřivánek, Kotek, Šipek, Stinka, Vernek, Cafourek, Krejsa, Litera, Šubrt, Novotný, Šnajdr, Havel, Kapoun, Kratochvíl, Lenc, Vaněk, Fedymycz, Prejza, Hořeka