Juniorský výběr získával body

Ligový zápas juniorů (5. kolo):

HC Lední medvědi Pelhřimov – HC Strakonice 2:12

Branky a nahrávky: 1. Solař (Zralý), 7. Vaník, 9. Vaník (Vondrášek, Novotný), 15. Velek (Vaník, Vondrášek), 23. Zralý (Prušák), 26. Zralý (Prušák), 29. Velek (Vaník), 31. Solař, 44. Prušák (Zeman), 56. Velek (Vaník), 56. Kouba (Vondrák), 57. Vaník (Novotný, Velek)

Sestava Strakonic: M. Kutlák — M. Zralý, J. Vondrášek, J. Ryba — J. Vaník, J. Novotný, J. Vondrák, T. Kouba, R. Prušák, Z. Benč, T. Zeman, P. Tomeš, P. Solař, T. Velek

Od prvních sekund začala cesta za výhrou. Už po 17 vteřinách skóroval Pavel Solař a odstartoval povedenou třetinu mužstva. Výsledek 2:4 dal dobrý základ pro zbytek zápasu. V polovině hrací doby jsme vedli už 2:8. Druhý gól obránce Marka Zralého se povedl dát dokonce v oslabení. Na 2:9 zvýšil Rudolf Prušák a poslední 3 zásahy jsme vstřelili téměř jen v průběhu 56. minuty. Tři góly nastřílel Tomáš Velek, a dokonce šest bodů vyprodukoval Jonáš Vaník (3+3).

6. kolo:

HC Strakonice – HC Lev Benešov 4:5 (náj.)

Branky a nahrávky: 4. Vaník (Vondrášek, Ryba), 5. Němec (Tomeš), 36. Prušák (Benč), 47. Vondrášek (Němec, Solař)

Sestava Strakonic: M. Kutlák – J. Vondrášek, M. Němec, J. Ryba – J. Vaník, J. Novotný, J. Vondrák, T. Kouba, R. Prušák, Z. Benč, T. Zeman, P. Tomeš, P. Solař, T. Velek

Jen o pár hodin později naskočil tým do dalšího utkání. Pro letošní ročník junioři v DUDÁK Aréně přivítali i tým z Benešova. Remízu rozhodli až nájezdy, kde Lvi rozhodli. Dlouho ale měl náš tým navrch. Ještě ve třetí třetině bylo skóre 4:1. Protivník ale v heroickém závěru vyrovnal. Samostatné nájezdy poté přisoudily zisk 2 bodů hostům. Výhru jim vystřelil kapitán, zatímco za náš tým se bohužel nikdo neprosadil. V neúplné tabulce je mužstvo šesté.

Napsal: Šimon Chalupecký