Junioři vyhráli v Chotěboři!

Strakoničtí junioři odehráli první zápas v novém roce na zimním stadionu v Chotěboři. Report z tohoto zápasu zaslal Radek Vaněček – vedoucí mužstva.

„Od začátku zápasu se nám daří lépe bruslit než domácím, čehož využíváme v 6. minutě, kdy se prosazuje Žák, který využil nepozornosti gólmana. Asistenci u branky si připsal Rendl a Babor. Po zbytek první třetiny se nám daří přebruslit domácí, ovšem nedaří se přidat další branky. To se daří až ve druhé třetině, kdy se během čtyř minut dokážeme třikrát prosadit a prakticky tak rozhodnout zápas. Nejprve se ve třicáté minutě ujal puku Vaněček, jehož střelu tečuje za záda gólmana Rendl – 0:2. O dvě minuty později se situace opakuje s tím rozdílem, že tentokrát doráží Vaněčkovu střelu Horejš – 0:3. O další dvě minuty později dává čtvrtý gól Vítovec, který dokázal využít zaváhání domácího gólmana a obránců – 0:4. Ke konci třetiny se domácím nedaří využít dvojnásobnou přesilovku. Domácí se snaží korigovat skóre, ovšem skvěle chytá gólman Špiler, a naopak nám se nedaří využít brejkové situace, čili po dvou třetinách je skóre 0:4. Třetí třetina přináší již pouze jednu branku, kterou střílí domácí v 57. minutě. Ačkoliv již tato branka z pohledu výsledku nic neřeší, tak je to velká škoda, protože díky této obdržené brance přichází o čisté konto skvěle chytající Špiler. Stačila jedna nepozornost a nepokrytí domácího útočníka… Na závěr je třeba dodat, že za tři body jsme velmi rádi a je to hezký začátek roku.“

HC Chotěboř – HC Strakonice 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)

Branky: 6. Žák (Rendl, Babor), 30. Rendl (Vaněček), 32. Horejš (Vaněček), 34. Vítovec

HC Strakonice: Špiler – Kabele, Vítovec, Kurfürst, Koryťák, Kacbunda, Horejš, Vaněček, Babor, Valdman, Rendl, Hradský, Smetana, Žák