Junioři v prvním přípravném zápase podlehli těsně Příbrami

Utkání ohodnotil trenér juniorů – Martin Müller

„V první řadě musím hráče pochválit za přístup a za výkon. Do Příbrami jsme odjeli doplněni o 6 dorostenců a musím říct, že předvedli pěkný výkon, včetně brankáře. Nemáme ještě tolik natrénováno, takže čekám, že naše výkony půjdou ještě nahoru. Co rozhodlo o výsledku? Za stavu 3:0 pro nás jsme udělali jednu bohorovnou chybu, která domácí nastartovala a my jsme odešli fyzicky. Na konci zápasu měl ještě velké šance na obrat Koška, ale už nám chyběl klid na hokejce. Do začátku soutěže máme ještě dost času, abychom zamakali na kondici, ale včerejší výkon je do soutěže dobrým příslibem.“

Svou premiéru si v juniorském hokeji prožil patnáctiletý Matěj Němec.

V patnácti letech premiéra mezi juniory. Měl jsi před zápasem trému?

M. N. Před zápasem úplně ne. Věděl jsem, že je to přípravný zápas, takže to nebylo tolik svazující. Hlavně jsem si chtěl zkusit pár věcí a poznat, jak velký je to rozdíl v rychlosti oproti dorosteneckému hokej.

Jak bys zhodnotil zápas v Příbrami?

M. N. Hned první střídání pro mě byl křest ohněm, protože jsme měli vyloučeného hráče a já šel na oslabení. Paradoxně jsem se díky hře v oslabení dostal do zápasu a na tempo jsem si zvykl. Co se týče zápasu, tak v první polovině se nám dařilo prakticky cokoliv, na co jsme sáhli, dali jsme tři góly, ale potom přišel zlom. Přestalo se nám dařit, naše střely šly do gólmana a pro změnu nám ty góly dali oni.

Jaký jsi měl pocit z osobního výkonu?

M. N. Abych se přiznal, tak jsem to čekal horší, ale na první zápas to nakonec nebylo špatné. Měl jsem i asistenci na gól, takže jsem spokojený. Samozřejmě jsem rád za každou šanci, kterou v juniorech dostanu, protože si myslím, že ty zkušenosti mi mohou pomoci i při zápasech v dorostu.

HC Příbram – HC Strakonice 4:3 (0:2, 2:1, 2:0)

Branky: 2x Vaník, 1x Slavík

HC Strakonice: Kus – Kabele, Ryba, Horejš, Šebesta, Němec – Slavík, Koška, Vondrák, Benč, Vaník, Vostrádovský, Časta, Beníšek