Junioři porazili Chotěboř

Do dnešního zápasu jsme nastoupili s odhodláním zlomit konečně sérii porážek a bodovat. Začátek utkání nám sice nevyšel, již ve druhé minutě prohráváme 0:1. Ovšem v té samé minutě vyrovnáváme a do konce šestnácté minuty otáčíme skóre na 4:1. V poslední minutě první třetiny hosté ještě snižují skóre a tak se po první třetině rozcházíme za stavu 4:2. Během druhé třetiny a na začátku třetí držíme hosty v jejich obranném pásmu, přidáváme další tři branky, zatímco hosté korigují jen jednou brankou. Zápas se málem změnil v drama ve 49. minutě, kdy hosté střílí dvě rychlé branky. Gólovou tečku za zápasem udělal v předposlední minutě střelou do prázdné branky Matěj Hokr. 

Za dnešní předvedený výkon je naše hráče třeba pochválit. To co hráči poctivě dva týdny trénovali, dokázali dnes zúročit. Obránci trefovali od modré čáry konečně i branku a několik gólů padlo právě i díky střelám obránců, které byly buď tečovány, nebo byly doraženy. Také se nám v dnešním zápase podařilo využít tři přesilové hry, na kterých se také projevil trénink. V příštím kole jedeme do Jindřichova Hradce, kde musíme Vajgaru oplatit porážku, kterou nám uštědřil na začátku nadstavbové části. 

HC Strakonice – HC Chotěboř 8:5 (4:2, 2:1, 2:2)

Branky: 2. Kacbunda (Koryťák), 4. Rendl (Vítovec), 15. Hokr (Vaněček), 16. Hokr (Horejš), 30. Smetana (Koryťák, Hradský), 38. Horejš (Vaněček), 47. Smetana (Hradský), 59. Hokr (Rendl)

HC Strakonice: Špiler – Kabele, Vítovec, Kurfürst, Koryťák, Kacbunda, Horejš, Vaněček, Hokr, Valdman, Rendl, Hradský, Smetana, Žák

Informoval: Radek Vaněček – vedoucí mužstva