Junioři o víkendu prohráli a vyhráli

Dalšími dvěma zápasy pokračovala Regionální liga juniorů. Naši hráči odehráli přetěžké utkání na ledě lídra z Tábora a doma vyzvali tým Spartak Soběslav.

Nejen za těmito dvěma zápasy se ohlédl trenér – Martin Müller

V Táboře jsme neodehráli špatný zápas. Do půlky bylo utkání vyrovnané. Potom jsme špatně vyřešili některé situace a trošku se nám to rozsypalo po taktické stránce, ale myslím, že to pak bylo o hlavě a psychice, která nám v závěru odešla. V Neděli jsme měli těžké nohy, protože ten sobotní zápas nás stál hodně sil. Pro některé hráče to byla těžká škola a museli se prát s vysokým tempem. Nakonec jsme nedělní zápas urvali v nájezdech. Se Soběslavi je to vždy vyrovnaný a trochu vyhroceny zápas. Spíš o bojovnosti a než o kráse. V taktických věcech jsem s hráči spokojeni, ale musím říct, že spíš hrajeme zápasy sami se sebou. Kolikrát soupeře přehráváme, ale potom přijdou situace, které řešíme špatným způsobem a kolikrát tím nejsložitějším. Většinou to potom dopadne tak, že se porazíme sami, protože ty góly, které dostáváme jsou doslova darované. Dobrým hráčem se staneš, když to dokážeš vzít na sebe a přehrát jednoho, dva hráče, ale taky tehdy, když správně vyhodnotíš, že je třeba to zjednodušit a dostat puk do bezpečného prostoru, třeba i za cenu zakázaného uvolnění. Ještě bych pochválit brankáře Švehlu, že nás dnes podržel, protože s dobrým výkonem brankáře roste hra i všech ostatních.

HC Tábor – HC Strakonice 12:2 (2:1, 5:1, 5:0)

Branky: 17. Prušák (Němec), 24. Vaník (Prušák)

HC Strakonice: Kutlák (od 31. Švehla) – Ryba, Kodýdek, Němec, Šebesta – Slavík, Benč, Novotný, Kouba, Solař, Vondrák, Prušák, Vaník

HC Strakonice – Spartak Soběslav 4:3 SN (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)