Junioři nasázeli Pelhřimovu 11 branek

10.02.2024 15:35

HC Lední medvědi Pelhřimov – HC Strakonice

6:11


3. Zukal (Lagron, Pauk), 7. Svoboda (Forst, Žatečka), 42. Mojžíš (Zukal, Žatečka), 45. Forst (Hájek, Falta), 48. Falta, 49. Lagron (Mojžíš, Nedorost) – 5. Rod (Vondrák), 6. Solař (Prušák, Benč), 12. Rod (Kouba, Vondrášek), 24. Ryba (Zralý, Kouba), 28. Kouba (Vondrák, Rod), 29. Prušák (Zralý, Solař), 36. Solař (Zralý, Slavík), 39. Ryba (Benč, Prušák), 46. Vondrášek (Vondrák), 53. Prušák (Zralý), 54. Ryba (Solař, Prušák)

Sobota 10.02.2024, 15:35 • Pelhřimov • Regionální liga juniorů • 26. kolo

V Pelhřimově se odehrálo 26. kolo regionální ligy Juniorů mezi domácím týmem HC Pelhřimov a hostujícím HC Strakonice. Hned v úvodních minutách první třetiny se diváci dočkali prvního gólu, když domácí Zukal skóroval po asistencích Lagrona a Pauka. Nicméně, strakoničtí rychle odpověděli, a díky gólům Roda a Solaře se ujali vedení 1:2. Svoji odpověď však nenechala dlouho čekat domácí ekipa, když Svoboda srovnal skóre na 2:2. Ve dvanácté minutě strakonický Rod přidal svou druhou branku a získal vedení zpět pro Strakonice, 2:3.

Ve druhé části skórovali pouze hosté a to celkem pětkrát! Dvě branky vsítil Ryba, po jedné se mezi střelce zapsali Prušák, Kouba a Solař. Strakoničtí junioři si tak před závěrečnnou části vybudovali šesti brankový náskok, když vedli 2:8.

Na začátku třetí třetiny se domácí nažili zdramatizovat vývoj utkání, v prvních pěti minutách dokázali snížit dvěmi brankami na 4:8. Ale ve 46. minutě přišel s rychlou odpovědí Vondrášek a přidal devátý gól Strakonic. Domácí o pár vteřin poté v krátkém sledu opět dvakrát udeřili ve 48. a 49. minutě snížil rozdíl ve skóre na tři branky, 6:9. V 53. minutě svou druhou branku v utkání přidal strkonický Ryba a přidal tak desátý zásah do sítě Pelhřimova! O minutu později zkompletoval hattrick Ryba a určil tak konečný stav utkání 6:11 pro Strakonice.

 

Komentář hl. trenéra

"Zasloužená výhra. Zápas jsme odehráli ve stejný kvalitě a tempu jako v Hradci. Je třeba nadále pracovat a pak nám to bude dělat všem radost."

  • Martin Müller

 

HC Lední medvědi Pelhřimov

M. Beran (V. Roh) — A. Pauk, M. Žatečka, J. Kain, A. Nedorost, F. Hájek, Š. Svoboda — A. Mojžíš, D. Buzek, A. Zukal, M. Lagron, P. Soukup, J. Forst, J. Falta

HC Strakonice

M. Švehla (M. Kutlák) — M. Zralý, J. Vondrášek, M. Němec, J. Ryba — R. Prušák, J. Vondrák, P. Solař, T. Kouba, M. Rod, Z. Benč, P. Slavík