„Jako velké pozitivum vidím herní a výkonnostní růst hráčů během celé sezóny, a výbornou partu v kabině“ říká trenér dorostu – Jiří Škola

• V neúplné sezóně jste obsadili celkově 3. místo v nadstavbové části. Myslíte, že umístění odpovídá výkonům v zápasech?
  • J.Š. Do spodní části nadstavby jsme se bohužel dostali kvůli dvěma prohrám v klíčových zápasech s Pískem. Máme velmi mladé mužstvo, které si ještě musí zvykat hrát pod tlakem v takto důležitých zápasech. Co se týče našeho umístění v nadstavbě, nás velmi mrzí, že nám byla současnou situací zkrácena sezóna o 3 zápasy. Celý tým měl velkou chuť v těchto utkáních uspět, což by nás posunulo na druhé místo v tabulce. Po několika vyhraných zápasech s těžkými soupeři jsme byli dobře naladěni a věřili že se nám povede urvat druhá příčka.
  • Celkově sezóna přinesla určitě pozitiva i negativa. Mohl byste vypíchnout jednu věc (jak negativní, tak pozitivní), která Vám utkvěla v hlavě nejvíce?
  • J.Š. Velké negativum byl počet zranění na začátku sezóny, některá už během přípravných zápasů. Jako velké pozitivum vidím herní a výkonNostní růst hráčů během celé sezóny, a výbornou partu v kabině.
  • Ačkoliv hokej patří ke kolektivním sportům, mohl byste zkusit vypíchnout nějaké jméno hráče, který podle Vás za uplynulou sezónu udělal největší pokrok?
  • J.Š. I přes nepovedený začátek, musím velmi pochválit oba golmany, jak Metoděje Císaře, tak Ondru Koryťáka. Z útočníků udělal obrovský pokrok Samuel Drančák, který se svými výkony probojoval do výběru, který je považován za neoficiální reprezentaci tohoto ročníku. Co se týče obrany, tak bych vypíchl Ríšu Kubíčka, který i přes závažné zranění podával dobré výkony a byl oporou nejen u nás, ale i v krajském výběru, kde si vybojoval pozici kapitána.
  • V nadstavbové části jste odehráli 17 utkání, v nichž jste inkasovali pouze 47 branek, což je druhá nejlepší obrana ve vaší skupině. Čím si tuto statistiku vysvětlujete a byla defensivní hra podle vašich představ?
  • J.Š. Jak jsem již zmínil, gólmani podávali stabilní výkony a na výborné obranné hře se podílel celý tým. Nejmladší část kádru také odehrála spoustu zápasů za starší žáky a někteří ze starších hráčů nastoupili za juniorku, i když velmi zřídka, což je škoda. Rád bych na závěr poděkoval trenéru Rybovi a vedoucímu týmu Martinu Walterovi za skvělou spolupráci a také celému týmu za dobrou práci po celý rok.