Hokejisté si připsali v přípravě další vysoké vítězství!

V sobotu 29.8. pokračovala série přípravných zápasů našeho A teamu, který tentokrát zavítal na ZS do Rokycan. Naši hráči, posíleni vysokým vítězstvím z posledního domácího zápasu, se do domácích pustili s velkou vervou, a hned v první minutě si připsal první střelu David Kovář. O chvíli později se z otočky zkoušel prosadit Adam Mikeš, ale domácí gólman byl proti. Poté se k prvnímu náznaku dostali domácí, kteří málem využili nepřesnou rozehrávku. Ve třetí minutě se dral do zakončení Petr Lukeš, ale domácí brankář držel domácí nad vodou. Kouzlo domácího gólmana dokázal odčarovat až Tomáš Křenek, kterému asistoval Adam Mikeš a Petr Lukeš – 0:1. V patnácté minutě, se nejprve dokázal prosadit před brankou Petr Lukeš, kterému asistoval Václav Menšík – 0:2. Ihned po rozehrání zasadil domácím další ránu Patrik Šebesta, který využil práci Jakuba Jiřince – 0:3. Tyto dvě po sobě rychle jdoucí branky zamávaly s domácím sebevědomím a v tuto chvíli se na hřišti pohybovalo pouze jedno mužstvo. Pokud měli domácí v plánu po přestávce něco se zápasem udělat, tak plány jim narušil již ve druhé minutě Daniel Babor, který využil přihrávku Adama Mikeše a uhasil tak domácí naděje na případný obrat. Přesto se domácí dočkali první branky, když dokázali využít nerozhodnost a chybu v rozehrávce – 1:4. V polovině zápasu se prosadil podruhé v zápase Patrik Šebesta (2 zápasy – 6 branek!) – asistence Jakub Jiřinec, David Kovář. Ačkoliv, naši hráči dále útočili a vytvářeli si brankové příležitosti, do konce druhé třetiny, už se dokázali prosadit pouze domácí, kteří tak snížili stav zápasu na 2:5. V sedmé minutě třetí třetiny se před brankou nejlépe orientoval Ondra Smetana, a vrátil našim hráčům čtyřbrankové vedení. Zápas se v tuto chvíli spíše dohrával. Domácí věděli, že na obrat nemají síly a naši hráči se sice do šancí dostávali, ale druhý domácí gólman (střídal na poslední třetinu) si připsal několik skvělých zákroků. Ovšem ani on nestačil v 58 minutě na mazácké zakončení Petra Lukeše, který se dostal do samostatného úniku, před brankářem přibrzdil a poté nechytatelnou petelicí vymetl horní roh branky – 2:7. V té samé minutě se dokázal prosadit podruhé v zápase Ondra Smetana, který využil skvělou přihrávku od Patrika Šebesty a završil tak výsledné skóre zápasu. Naši hráči si tedy připsali další vysoké vítězství.

Příští víkend, si přijdou na své domácí hokejoví fanoušci. V sobotu 5.9. od 17:00 přivítají naši hráči v domácím prostředí Milevsko. O necelých 24 hodin později – konkrétně 6.9. od 15:30 přivítáme Sokol Radomyšl. Hokejový divák se má tedy ve Strakonicích příští týden nač těšit! Přijďte povzbudit naše hráče a užít si další vlnu hokejových emocí.

Zápas pro náš web okomentoval trenér Martin Všetečka

Máte za sebou další z přípravných utkání. Opět vysoká výhra, čili panuje se vším spokojenost?

M.V. Další vysoká výhra nás samozřejmě těší, ale moc dobře sami víme, že máme ještě na čem pracovat, takže panuje spokojenost, nikoliv uspokojení.

Do zápasu jste vstoupili ve velkém stylu a na domácí vlétli. Byl to záměr, nepustit domácí de facto do zápasu?

M.V. Mrzí nás, že jsme si ovšem vysoké tempo, nedokázali udržet celý zápas a občas byly na ledě pasáže, na které budeme chtít co nejdřív zapomenout…

Strakoničtí fanoušci si musí pomalu začít zvykat na nová jména, která se objevují v našem dresu (Koryťák, Lukeš, Smetana, Hradský, Babor, Špiler ml.). Je výhodou u těchto hráčů, když je znáš už z minulé sezóny, kdy měl 1x v týdnu A team společný trénink s juniory?

M.V. Příprava, jak jsem již odpovídal minule, je období, kdy se právě tito hráči musí co nejvíc zkoušet. My ty hráče musíme vidět ve hře, abychom věděli, na koho se můžeme potom v sezóně spolehnout. Musím říct, že někteří hráči se začínají jevit velmi dobře, a jen doufám, že budou svojí výkonnost posouvat dál a dál.

Aniž bych se chtěl o domácí byť jen slůvkem otřít, přišel mi jejich výkon hodně slabý, souhlasíš?

M.V. Neřekl bych slabý výkon… Bylo tam znát, že nemají za sebou takovou porci tréninků, a také byl znát rozdíl v pohybu, což může být s ohledem na věkovou skladbu týmu. Ovšem domácí ukázali svojí hokejovost a předvedli několik pěkných hokejových akcí.

Po dvou skvělých zápasech Jakuba Myslivce, nastoupil v brance Tomáš Vastl. Jak jsi s jeho výkonem spokojen?

M.V. Tak musím říct, že „Vastlík“ (Tomáš Vastl pozn. redakce) měl sice méně práce, než Kuba, ale o to, to bývá pro brankáře těžší. Jsem rád, jak se na zápas připravil, za což byl odměněn dobrým výkonem

Nejen o své produktivitě, pro náš web promluvil útočník Patrik Šebesta

Máš neskutečnou fazónu, zdá se, že Tě ani náročná letní příprava nepřibrzdila, ba naopak… Jak se Ti hraje?

P.Š. Nenazval bych to úplně fazónou, spíše právě dobrou letní přípravou a dobrými spoluhráči. Hraje se mi dobře, ale pořád si zvykám na nové brusle, tak doufám, že to bude ještě lepší.

Oba zápasy, do kterých jsi nastoupil, skončily vysokým vítězstvím. Myslíš, že byly oba zápasy podobné, či tam byly rozdíly?

P.Š. Určitě tam byly velké rozdíly jak kvalitou soupeře, tak naší sestavou. Trochu mě mrzí, že jsem nehrál první přípravné utkání v Mělníku.

Od nové sezóny, děláš asistenta Lubošovi Krupkovi u mladších žáků, nedávno jsi byl na trenérském kurzu… Jak se Ti líbí nová zkušenost a co Tě vlastně přivedlo k trénování?

P.Š. Určitě je to nová a dobrá zkušenost a baví mě to, i když je to celkem časově náročné, ale trenérů je bohužel čím dál méně, a rád bych se v trénování více vzdělával. Myslím, že se od Luboše můžu mnohé přiučit a jsem rád, že s ním trénuji.

HC Rokycany – HC Strakonice 2:8 (0:3, 2:2, 0:3)

Branky: 11. Křenek (Mikeš, Lukeš) 15. Lukeš (Menšík), 15. Šebesta (Jiřinec), 22. Babor (Mikeš), 30. Šebesta (Kovář, Jiřinec), 47. Smetana (Hřebíček, Šebesta), 58. Lukeš (Koryťák), 58. Smetana (Šebesta)