HC Strakonice pořádá nábor ve školkách

Klub HC Strakonice pořádá pravidelně nábor v mateřských školkách. Jak takový nábor probíhá jsme se zeptali Josefa Cibuzara, který má nábor ve školkách na starosti.

Projekt – Školky ve Strakonicích a hokej

J. C. Zástupce HC Strakonice chodí do školek pravidelně již několik let, a to hlavně z důvodu toho, abychom dětem představili náš nejkrásnější sport na světě (úsměv). Do školek jsem nosil výstroj, aby si děti mohly vyzkoušet a poznávat jednotlivé části výstroje a seznámily se s hokejem, jako takovým. První návštěvy, které proběhly byly pro mě samotného něčím novým a na rovinu přiznávám, že jsem měl před první návštěvou docela strach (úsměv). Naštěstí všechno proběhlo naprosto v pohodě, děti suprově spolupracují a sami se zajímají a ptají na různé otázky, které se týkají hokeje.

Důležitost náboru nejmenších hokejistů

J. C. V dubnu budu obcházet školky s nabídkou tělesné výchovy, různých soutěží atd., abychom ve velké sportovní konkurenci, která ve Strakonicích je uspěli a získali co nejvíce dětí právě pro náš sport. Určitě v tomto směru pomohla loňská medaile z MS v hokeji, protože se hokej dostal konečně zase do popředí a začalo se o něm znovu mluvit v pozitivním duchu. Samozřejmě, že ještě větší motivací pro děti by byl úspěch domácí, což je závazek hlavně pro nás, hokejisty (úsměv). Už jen z toho důvodu, že spoustu malých hokejistů chodí na zápasy A týmu a mají tak možnost si prožít tu hokejovou radost přímo s námi.

Pozitivní příklady

J. C. V poslední době nám chodily na led pravidelně dvě školky, které měly možnost si vyzkoušet deset lekcí bruslení na ledě a dvě děti nám z toho zůstaly a přešly rovnou k nejmenším hokejistům, které u nás vyrůstají. To jsou ty pozitivní příklady, na kterých bychom chtěli vybudovat širší základnu hokejistů, abychom do budoucna nepřicházeli o hráče, ale abychom měli naopak z čeho vybírat.