HC Strakonice mění po 15 letech spolupráce svého největšího podporovatele. Zimní stadion ponese nově název DUDÁK Aréna.

Společnost Vertiv,s.r.o. (dříve Knürr), která byla po dobu 15 let generálním parterem Strakonických hokejistů,  již nadále tuto funkci plnit nebude a rozhodla se uvolnit své místo.  Spolupráce to byla velmi úspěšná, neboť v jejím průběhu získal Strakonický klub čtyři tituly vítěze Krajské ligy Jihočeského kraje a navíc byl ještě 2 x úspěšný i v kvalifikacích a barážích o 2. ligu, kdy ale na postup z finančních důvodů nereflektoval. Podle informací z klubu nově převzal funkci hlavního partnera Strakonický pivovar. Více informací jsme získali od předsedy HC Strakonice  Luboše Parkose.

Proč došlo k ukončení spolupráce s Vertivem.

Chtěl bych začít tuto odpověď trochu z druhé strany.  Když jsme se dozvěděli, že spolupráce se společnosti Vertiv  jako generálního partnera  už nebude pokračovat, byla to velmi nepříjemná zpráva. Musím ale přiznat, že nějaké indicie jsme již měli.  Pokud se mám vyjádřit k důvodu ukončení spolupráce, tak asi nemusím příliš rozvádět, čím si všechny výrobní společnosti museli v posledních letech projít a jakým komplikacím museli čelit. Vertiv nás vydržel podporovat i přes covidové roky, ale pro tuto sezónu už  neměl dostatek zdrojů, a tudíž musel další podporu ukončit.

Rozhodně bych ale chtěl za všechny členy HC Strakonice společnosti Vertiv a všem jejich zaměstnancům velmi poděkovat za dlouholetou podporu a spolupráci!

Strakonický zimní stadion se bude nově jmenovat DUDÁK ARÉNA

Klub tedy musel hledat pro zajištění činnosti nového silného partnera. Se Strakonickým pivovarem spolupracujeme mnoho let a vždy patřil mezi přední podporovatele strakonického hokeje. Po tom, co vyšlo najevo, že spolupráce s Vertivem nebude pokračovat, proběhlo několik jednání s vedením Strakonického pivovaru a výsledkem je, že strakonický pivovar převzal roli největšího podporovatele strakonického hokeje a Zimní stadion se nyní již jmenuje DUDÁK Aréna. Pivo k lednímu hokeji patří, vždy patřilo a patřit bude. Je vždy spojováno především s týmem dospělých, nicméně podpora ze Strakonického pivovaru směřuje do HC Strakonice jako do celku. Jako klub realizujeme činnost Školy bruslení, kterou uskutečňujeme odpoledne a také dopoledne pro školky. Máme 7 mládežnických týmů a tým mužů, dohromady odehrají okolo 200 mistrovských utkání za sezónu, pro které je nutné zajistit dopravu na venkovní zápasy, rozhodčí a zdravotníky na domácí zápasy atd. O hokejisty se stará tým trenérů a vedoucích.

Můžou se fanoušci těšit na slavnostní přejmenování zimního stadionu na DUDÁK Arénu

Co se týče přejmenování v oficiálních dokumentech hokejového svazu, tak tam již přejmenování proběhlo a v zápisech o utkání je již uváděno DUDÁK Aréna. Termín slavnostního přejmenování v současné době řešíme s vedením pivovaru a přesný datum ještě neznáme. Vše probíhá za pochodu, ale fanoušci se o to určitě nepřijdou. Na závěr bych rád využil příležitost a chtěl poděkovat také Strakonickému pivovaru za podporu.