HC Strakonice běží pro děti

V pátek 28. května bylo v okolí zimního stadiónu hodně živo. Hokejový klub HC Strakonice uspořádal charitativní běh s názvem HC Strakonice běží pro děti. Klub ji uspořádal jako pomoc pro Mateřskou, základní a speciální školu ve Strakonicích. Po domluvě s paní ředitelkou budou vyběhané peníze použity na nákup hmatového taktilního koberce.
Smyslem celé akce bylo pomoci dětem ze speciální školy, a rozhýbat společně celý oddíl včetně rodičů a přátel školy :-).  Od myšlenky k realizaci  neuběhlo moc vody v Otavě kolem které vedly všechny běžecké trasy. Oslovený partner společnost Asten Johnson byl vstřícný celé akci, a jako cílovou částku stanovil 7000 Kč. Společnost Asten Jonson přislíbil 10 Kč za každý uběhnutý kilometr, bylo naším cílem dohromady naběhat úctyhodných 700 km. Tato meta se nakonec podařila splnit.
Jelikož běžel celý oddíl HC Strakonice od nejmenších dětí až po hráče A týmu a krasobruslařek, bylo potřebné naplánovat několik tras malebnou přírodou okolo řeky Otavy. Pro nejmenší sportovce byla připravena dvoukilometrová, středně dlouhá čtyřkilometrová se týkala hlavně žákovských kategorií a krasobruslařek, nejdelších sedm kilometrů  běhu čekalo na nejtrénovanější běžce. Milým překvapením byl velký počet rodičů a sourozenců, kteří se běhu aktivně zúčastnili. Díky nim se celkový počet běžců vyšplhal na více než 150.
Po prezentaci vyběhli první  dorostenci, junioři a hráči mužů na nejdelší úsek, který měl svoji polovinu až u „vodárny v Hajské“. Na nejdelší trať se vydalo i několik odvážných rodičů. Jako druzí se na střední trať vypravili starší a mladší žáci, 5. třída, krasobruslařky. Samozřejmě i střední trať si zaběhlo několik rodičů.
Poslední vystartovaly nejmenší děti a doprovod opět tvořili rodiče a sourozenci. Na stanovišti všichni obdrželi razítko, které je po doběhnutí do  cíle opravňovalo získat samolepku a pamětní medaili.  Nálepky s uběhnutými kilometry pomalu plnily připravenou tabuli a po doběhnutí posledního běžce došlo k prvnímu sčítání uběhnutých kilometrů. V tu chvíli bohužel stále chybělo k vytčenému cíli asi sto kilometrů a tak se někteří odvážní vydali splnit svůj druhý úsek. Po doběhnutí  čekal na všechny hokejisty a krasobruslařky oheň a opékání vuřtů mohlo začít.
Celkový počet naběhaných kilometrů se zastavil na čísle 713 km. Cíl byl splněn a za podpory společnosti Asten Johnson se podařilo stanovenou částku získat.
Všichni si společně zaběhali, užili si sportovní odpoledne a podpořili úžasnou věc. Přejeme dětem z Mateřské, základní a speciální školy, aby jim pomůcka dlouho sloužila k velké spokojenosti.
Děkujeme všem,funkcionářům, trenérům a rodičům, kteří se podíleli na přípravě a společnosti  Asten Johnson za její podporu.
 
Foto + text: František Burda