Generálka na ligu skončila těsnou porážkou

Poslední přípravný zápas před startem Krajské ligy odehrál náš A tým na domácím zimním stadionu, proti týmu HC Milevsko 1934. Hosté s v prvním letošním vzájemném zápase poradili s naším mužstvem 8:2, a tak se očekávalo, jak zvládne naše mužstvo odvetu, a zda dokáže odčinit debakl z prvního zápasu.

Utkání začali aktivně hosté, a hned ve druhé minutě se musel ukázat Jakub Myslivec, který zlikvidoval samostatný únik hostujícího hráče. Utkání mělo od začátku slušné tempo a naše mužstvo se postupně osmělovalo, z čehož pramenilo několik šancí. V dobrém světle se ovšem představili oba brankáři, kteří dlouho drželi čisté konto. První branky se tak diváci dočkali až v 19. minutě, kdy se dokázal prosadit hostující Masopust, který tak zajistil hostům těsné vedení – 0:1. Ve druhé třetině se obrázek nezměnil, pouze naše mužstvo utahovalo smyčku a dostávalo se stále častěji do šancí. Přesto ve druhé třetině branka nepadla. V polovině zápasu hosté vyměnili gólmana, a proti naším střelcům se tak postavil do nedávna druholigový gólman Novák. Toho se povedlo prostřelit ve třetí třetině nejprve Adamu Novákovi a o necelé dvě minuty později také Lukáši Kantorovi. Naši hráči tak během necelých 120 vteřin otočili skóre ve svůj prospěch – 2:1. Hosté sice přidali, ale dlouho se jim nedařilo zakončení, až přišla 56. minuta a dva slepené góly v podání Vochozky, znamenaly obrat ve skóre – 2:3. Poslední slovo měl při závěrečném power play hostující Janoch, a tak si nakonec hosté odvezli výhru 4:2.

První kolo začíná již v sobotu 23. 9., kdy na domácím ledě přivítáme tým TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí. Utkání začíná tradičně v 17:00.

Hodnocení zápasu – trenér Kamil Šťastný

„Generálka na ligu splnila naše očekávání. Hráči k zápasu přistoupili dobře a sami si uvědomili, že i když přijede jakékoliv mužstvo, tak s kvalitní hrou máme šanci být minimálně vyrovnaným soupeřem. Až na výsledek musím ohodnotit zápas pozitivně. Doufám, že si podobný výkon přeneseme i do ligy.“

HC Strakonice – HC Milevsko 1934 2:4 (0:1, 0:0, 2:3).

Branky: 48. Novák (Kantor), 50. Kantor (Vráblík) – 19. Masopust (Svoboda, Růžek), 56. Vochozka (V. Krcho), 56. Vochozka (Březina, Řezáč), 60. Janoch.

Strakonice: 

HC Strakonice: Myslivec – Hrubý, Němec, Kovář, Zralý, Řehoř, Vaněček – Šebesta, Dlouhý, Přibyl, Kantor, Vráblík, Novák, Babor, Jiřinec, Hradský