Dvojkolo přineslo jedno výhru a jednu porážku

Víkendové dvojkolo postavilo naše hráče před nelehký úkol, odehrát dva zápasy během 24 hodin. Prvním soupeřem byl našem hráčům celek z Jindřichova Hradce, se kterým odehráli naši hráči vůbec první utkání v historii. Naši hráči vedli v polovině zápasu 3:0 a vypadalo to na jednoznačnou záležitost. Hosté se ovšem nehodlali vzdát a do konce druhé třetiny stáhli rozdíl, na jedinou branku. O osudu celého zápasu tak rozhodl až v 58. minutě Patrik Šebesta, jehož čtvrtá branka definitivně srazila hosty do kolen.

V neděli čekal naše hráče zápas v Soběslavi, která se pyšní výbornou bilancí a pouze Samson ČB dokázal zatím „SOBÍKY“ obrat o body. Mužstvo, které se muselo obejít bez několika stabilních hráčů sestavy (Dlouhý, Hrubý atd) sehrálo s domácími vyrovnaný zápas a jen pouhá smůla nakonec rozhodla o tom, že domácím zůstaly všechny body.

Obě utkání pro náš web ohodnotil trenér Marek Podrabský

„Když začnu od sobotního domácího utkání, tak to jsme potřebovali výsledkově zvládnout, což se nám podařilo. Tím bych asi ukončil to pozitivní a zmínil bych, že jsme z mého pohledu pustili hosty za stavu 3:0 zbytečně do zápasu svými chybami, což hosté potrestali. Poté už to byl boj až do konce, naštěstí jsme to dokázali ubojovat. Co se týká utkání v Soběslavi, tak tam jsme jeli s hodně oslabenou sestavou a obrana byla složena ze dvou dvojic, což bylo na ledě silné Soběslavi dost náročné. Hráči ale právě v tomto zápase ukázali bojovnost a až do závěrečné sirény jsme bojovali o bod. V utkáních nás podržel skvěle chytající Jakub Myslivec a gólově se dokázal rozstřílet Patrik Šebesta, za což jsme samozřejmě rádi. Ukazuje se, že když pracují výborně na tréninku, tak ta odměna se dostaví v zápase. Ale abych nejmenoval jen ty dva hráče, tak si za utkání a zejména to v Soběslavi zaslouží pochválit celý tým! Obě utkání, ač by se to možná nabízelo, tak byly úplně jiné, ať už naším složením, tak taktikou, kterou jsme na obě utkání nastavili. Můžeme se teď začít soustředit na sobotní utkání proti Vimperku, které vím, že je ve Strakonicích vnímáno velmi prestižně. Sám mám ve Vimperku spoustu známých a léta jsem kousek od Vimperku pracoval, takže se už také nemůžu dočkat, až v sobotu zažiji atmosféru tohoto zápasu.“

Dvojutkání pro náš web ohodnotil i střelec pěti branek – Patrik Šebesta

Máte za sebou náročné dvojkolo. Jak bys jej ohodnotil?

P.Š. Musím říct, že z víkendového dvojkola mám dobrý pocit, protože na ledě jsme nechali všechno, takže se nemáme za co stydět. Jediná kaňka tak může být ten druhý zápas, že nevyšel výsledkově… Co se týká druhého zápasu, tak mám radost z toho, že jsme nic nevzdali, ani za stavu, který byl pro nás dost nepříjemný. Bohužel se to nakonec nepovedlo dotáhnout do prodloužení.

Osobně se ti povedlo přetrhnout střeleckou smůlu. Musel jsi něco změnit?

P.Š. Abych řekl pravdu, tak jsem neměnil vůbec nic, takže o to víc jsem šťastný, že se mi povedlo prolomit tu smůlu, která mě provázela v posledních zápasech.

Příští sobotu vás čeká prestižní zápas s Vimperkem. Jak se na zápas těšíš a co od něj očekáváš?

P.Š. Určitě se těším, protože zápas s Vimperkem je vždy speciální. Je to prostě derby, které nechcete prohrát. Určitě do toho dáme opět maximum a necháme na ledě vše. Určitě bych touto cestou chtěl pozvat fanoušky na zápas, protože diváci, to je šestý hráč na hřišti a koření hokeje!

Kromě střílení branek a unavování soupeřových obránců, působíš jako trenér 4. třídy. Jak to u vás vypadá a jak jsi spokojený se sezónou?

P.Š. Občas se daří víc, občas méně, ale tak už to ve sportu chodí (úsměv). Všichni hráči makají a to je podstatné pro rozvoj jednotlivých dovedností. Snažíme se pracovat prakticky na všem, ale hlavní je, abychom postupně dohnali manko, které nám vzala loňská „Covid“ sezóna. Na hráčích jsou vidět pokroky, které dělají každým tréninkem, což je dobrá zpětná vazba nejen pro nás trenéry, ale hlavně pro hráče samotné.  

HC Strakonice – HC Střelci J. Hradec 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Góly a nahrávky: 
7. Dlouhý (Šebesta, M. Hrubý), 24. Šebesta (Dlouhý), 28. A. Řehoř (Šebesta, Dlouhý), 58. Šebesta (Kovář, Švec) – 32. Štrajt (Chmel, Lazorišák), 40. V. Tržil (Janeček, J. Heřmánek)
Rozhodčí: Novotný – Šrámek, Knor
Vyloučení: 4:4.
Využití: 0:0.
Diváků: 423
HC Strakonice: Myslivec – Cibuzar, D. Kovář, Tintěra, M. Hrubý (16. Kabele), Vaněček, Topinka – Jiřinec, Křenek, Babor (30. Hradský), A. Řehoř, Dlouhý, P. Šebesta, J. Švec, A. Mikeš, Menšík
HC Střelci: Pachman – Chmel, Ištvánik, Janeček, Popelka, Slavík, Koláček – J. Heřmánek, Lazorišák, Štrajt, Sviták, Gurka, V. Tržil, H. Havelka, R. Procházka, Aarts

OLH Spartak Soběslav – HC Strakonice 6:5 (0:1, 3:1, 3:3)
Góly a nahrávky: 
21. Žákovský (Jak. Šimák, Kanov), 24. A. Čížek (A. Přibyl), 36. A. Přibyl (Hubata), 48. A. Čížek (O. Pánek), 49. Žákovský (T. Tržil, Hák), 50. A. Čížek – 5. P. Šebesta, 30. A. Mikeš (J. Švec), 52. P. Šebesta (D. Kovář), 58. P. Šebesta, 60. A. Mikeš (Křenek)
Rozhodčí: Jílek – Soukup, Bušta
Vyloučení: 5:7
Využití: 2:2
Diváků: 185
Sp. Soběslav: Baloun – Kanov, T. Tržil, Hubata, A. Čížek, Hubáček, Jiří Kubeš – Hák, Žákovský, Jak. Šimák, O. Pánek, A. Přibyl, Píha, J. Škoda, Mart. Novák, Zajíc (31. Pauš). Trenér David Pánek
HC Strakonice: Myslivec – Cibuzar, Kovář, Tintěra, Topinka – Švec, Jiřinec, Hradský, Řehoř, Mikeš, Šebesta, Menšík, Křenek, Babor, od 50. navíc Mich. Dvořák

Foto: Jan Škrle