HC Strakonice

DUDÁK Aréna ve varu! Derby skončilo vítězstvím 5:2

Přes 430 diváků sledovalo první výhru svěřenců Martina Müllera v této sezoně. Pouťový zápas proti Vimperku se povedl gólmanovi, obraně i útoku.

1. třetina

Zápas se otevřel vyrovnanou hrou. V 8. minutě jako první udeřil Filip Andrle a dal už svůj 4. gól ve 3 odehraných utkáních. Hosté zanedlouho srovnali na 1:1, v přesilovce v samém závěru třetiny jsme se sice znovu prosadili, ale branka padla velmi těsně až po konečném hvizdu rozhodčího, tudíž nebyla uznána.

2. třetina

Brzy po začátku jsme ubránili skvělými oslabeními hru 3 na 4 a poté i 3 na 5 a od chvíle, kdy brankář Jakub Myslivec svojí lapačkou chytil samostatný únik hostů, byla tato třetina naše. Gól Patrika Šebesty na 2:1 byl důkazem větší převahy našeho týmu. Po dalším ubráněném oslabení zvýšil na 3:1 povedeným zakončením Adam Mikeš. V posledních sekundách už to mohlo být o tři branky, ale jedinečná šance skórovat v oslabení při přečíslení 2 na nikoho se nepovedla.

3. třetina

20 vteřin(!) po úvodním buly se před brankářem hostů na pravém křídle objevil Ondra Dlouhý a zařídil nám vedení 4:1. Naši kráčeli za vítězstvím. 5. branku přidal střelou „do teploměru“ (mezi ruku a tělo) Marek Hrubý. Tato třetina byla ve znamení naší pevné obrany. Jen v přesilovce 7 minut před koncem dokázal Vimperk snížit na 5:2. V závěru už jiskřily emoce. Po vypršení času radostný hokejový večer ozdobilo vítězné kolečko hráčů kolem brankáře a závěrečná děkovačka fanouškům.

3. KOLO KL 2024/2025

5:2

28. 9. 2024

Branky HC Strakonice: 8. Andrle (Šebesta), 28. Šebesta (Dlouhý, Kovář), 37. Mikeš, 41. Dlouhý (Hrubý, Němec), 53. Hrubý (Jiřinec, Dlouhý)
Sestava HC Strakonice:8. Andrle (Šebesta), 28. Šebesta (Dlouhý, Kovář), 37. Mikeš, 41. Dlouhý (Hrubý, Němec), 53. Hrubý (Jiřinec, Dlouhý)

Napsal: Šimon Chalupecký