Druháci odehráli domácí miniturnaj

Sobotní dopoledne 21. 1. 2023 patřilo na strakonickém ledě nejmenším hokejistům, svůj poslední letošní domácí turnaj aktuální sezóny zde sehráli hráči 2. třídy.

Hned v prvním utkání bylo na rozpisu lokální derby, tedy očekávaný souboj s IHC Písek. Oba týmy se sice velmi dobře znají, ale každý zápas je specifický, a to nejen v očekávání, jaký pokrok udělal soupeř od posledního měření sil. Bohužel toto střetnutí bylo značně poznamenáno marodkou v píseckém kádru, který nastoupil v okleštěné sestavě.

Jak na straně A, tak i na straně B, naši borci předvedli vyzrálejší výkon, který byl lemován řadou gólových akcí. K vidění byly také pěkné hokejové kombinace. Utkání tak skončilo vyšším brankovým rozdílem ve prospěch domácího HC.

Ve druhém utkání čekal na naše hráče tým Jiskra Třeboň. Pro oba týmy se jednalo o první společné utkání, takže nejen trenéři, ale i hráči, byli v očekávání jeho průběhu. Už utkání Třeboně s Pískem napovědělo, že by se mohl odehrát vyrovnaný duel, a to především na straně A. Na hřišti tomu opravdu tak bylo. Oba týmy se přetahovali o každý gól. Bylo vidět dobré bruslení, poctivá obranná i útočná činnost, řada pohledných akcí zakončených góly. Zajímavé utkání korunovaly velmi pěkné výkony obou gólmanů. V součtu byl na straně A o jeden gól šťastnější tým soupeře. Na straně B náš tým opět vcelku pohodově dokráčel k vítězství.

Závěrem lze konstatovat, že jsme mohli sledovat povedený turnaj a dobré výkony našeho týmu. Pozitivní je, že především v obranné činnosti se již daří přenášet do zápasu práce a návyky z tréninku.

Trenérský tým 2. třídy