Druhá třída vyhrála mezinárodní turnaj!

V sobotu 25. 3. 2023 měl tým 2. třídy HC Strakonice možnost zúčastnit se zajímavě obsazeného mezinárodního turnaje v rakouském Linci.  Turnaje se zúčastnilo celkem 8 týmů, z toho 4 kluby z Rakouska a 4 kluby z Česka. Naskytlo se tak zajímavé srovnání aktuální výkonnosti v širším spektru týmů.

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí

Zápasy se odehrály na zmenšených hřištích, ještě menších, než bývá zvykem pro zápasy této kategorie v Česku. Celá ledová plocha byla rozdělena do 4 hřišť a všechny zápasy se hrály souběžně. Jeden zápas trval 18 minut, poté následovala krátká přestávka a výměna soupeřů. Také branky byly zmenšeny, a to nejen výškově, ale také na šířku.

V prvním utkání nás čekal tým Střelců z Jindřichova Hradce. Ten byl jediným z českých týmů, se kterým jsme ještě neměli možnost se potkal v rámci domácích soutěžních utkání. Při zpětném pohledu se jednalo o nejlepší utkání turnaje. Oba týmy se přetahovaly o vedení, to nakonec uhájil náš tým a zvítězil 4:3. Všechna další utkání měla podobný průběh, a to s výraznou převahou našeho mužstva. Nutno konstatovat, že především výkonnostní odstup rakouských týmů byl markantní a utkání končila vyšším brankovým rozdílem. Naši hráči výborně bruslili a byl i dostatek prostoru pro nácvik kombinační hry. Z časových důvodů nebylo sehráno poslední rozlosované kolo, avšak vzhledem k dalším výsledkům bylo jasné, že náš tým obsadí 1. místo.

Ve tvářích hráčů propukla obrovská radost. V těch našich, trenérských, bylo možno číst spokojenost s předvedeným výkonem. Turnaj byl zajímavým zpestřením konce úspěšné sezóny.