Druhá třída odehrála další zápasy

Sobota 9. 1. 2022, 6:00 ráno. Pro někoho tento čas znamená hluboký spánek, pro mladší generace hledání cesty domů, ale nejmladší zástupci strakonických hokejových barev, hráči 2. třídy, vyrážejí vstříc dalším hokejovým bitvám, a to přímo do centra jihočeské hokeje, do Budvar arény v Českých Budějovicích.

Sestava je téměř kompletní vzdor vládním nařízením, avšak nějaké ztráty přece jen počítáme. V očích hráčů je vidět nejen odhodlání, ale i nedočkavost. Jak známo, hokej buduje charakter, a tak začínáme důslednou ranní rozcvičkou. Pak už obléci výstroje, zápasové bílé dresy, pronést pár motivačních, mnohdy i uklidňujících, slov a jdeme na to…

Prvním soupeřem je domácí tým HC Motor České Budějovice. Od počátku je vidět srdnatý boj, bruslařsky za soupeřem nijak nezaostáváme, avšak práce s kotoučem je soupeřova silnější stránka. Navzdory soupeřově převaze dáváme i několik krásných branek.

Krátký odpočinek, lehké posilnění a doplnění energie a jdeme hned do druhého zápasu, tentokrát proti týmu od Jordánu. Tábor vyniká početnou hráčskou základnou, jejich práce je momentálně na solidní úrovni. Bruslařsky jsme soupeři opět rovni, trochu méně pověstného štěstíčka chybí k zakončení zajímavých akcí. Přesto se opět několikrát gólově prosazujeme, avšak naši gólmani se za svá záda otáčejí vícekrát než soupeřovi.

Opět musíme pochválit oba brankáře, kteří se svých úloh zhostili velmi statečně a jistě poznali, že brankařské řemeslo není nic jednoduchého. Na většinu hráčů přijde řada a oblečou brankařskou výstroj. Cílem je nejen nalézt budoucího strážce „kasy“, ale především budovat společnou odpovědnost za týmový výkon.

Oba zápasy určitě ukázaly zásadní pokroky v přípravě, na všech je vidět zlepšení. Zároveň však víme na čem zapracovat do dalších bojů.

Trenérský tým 2. třídy