Dorost zahájil v pondělí letní přípravu

V pondělí 11.5. zahájili dorostenci pod vedením trenéra Jiřího Školy letní přípravu. Jak bude vypadat letní příprava? I na to nám trenér Jiří Škola v rozhovoru odpověděl.

V pondělí jste zahájili letní přípravu. Jak jste se na začátek sezóny těšil?

J.Š. Musím říct, že jsem se těšil hodně. Pauza byla dlouhá, takže jsme rádi, že se již začalo. Od prvního tréninku je vidět, že se těšili i hráči, takže to nadšení je oboustranné. Hráči trénovali individuálně podle videa již od 20. dubna, kdy jsme je instruovali za pomocí videí, které jsme jim posílali, a oni nám na oplátku poslali videa z individuálního tréninku, abychom měli přehled, jak poctivě trénovali.

Jak bude probíhat letní příprava?

J.Š. Jelikož se nám začátek přípravy posunul, tak jsme letní přípravu prodloužili do 10 července. Čili hráči budou mít dva měsíce suché přípravy, poté bude chvíli pauza a v srpnu už začneme trénovat přímo na ledě.

Kolikrát v týdnu budou probíhat tréninky?

J.Š. Trénovat budeme každý den po dvou hodinách, což bude klasický trénink, plus v úterý a ve čtvrtek, budou dobrovolné dopolední tréninky, které budou zaměřeny spíše na sílu a kompenzační a vyrovnávací cviky. Dále jsme se s hráči dohodli na tom, že každou sobotu se sejdeme v prostorách „ledové plochy“, kde bude trénink zaměřen na techniku hole a samozřejmě tu bude spojené i s různými turnaji v minihokeji, které si hráči mezi sebou zahrají.

Co si od letní přípravy nejvíce slibujete?

J.Š. Určitě bych si moc přál, aby hráčům vydržela chuť, s kterou do letní přípravy vstoupili. Máme některé nové hráče, takže bych si hlavně přál, aby se zařadili do mužstva a zapadli do té skvělé party, kterou tady máme. Budeme chtít navázat na tu minulou povedenou sezónu, čili hlavně ať hráčům vydrží chuť a ať se nikdo nezraní.