HC Strakonice

Dorost vyhrál v Pelhřimově!

Obsáhlý report ze zápasu zaslal Martin Walter – asistent trenéra a vedoucí mužstva

Po nepovedeném víkendu (19.-20.2.2022), kdy jsme na domácím ledě nedokázali získat ani bod (prohra s Táborem B 1:5 a s L. medvědy Pelhřimov  4:6), jsme v neděli 27. 2. odjeli na Vysočinu /naposledy v této sezóně/, abychom odčinili porážku s L. medvědy Pelhřimov z předchozí neděle. Zápas jsme začali dobře a prvních deset minut jsme měli jasnou převahu, což dokládá časté faulování ze strany soupeře. Bohužel jsme ani jednu přesilovku ze tří v této fázi zápasu nedokázali využít. Poté přišel únik pelhřimovského hráče, který jsme dokázali zastavit jenom za cenu faulu (Prušák), za který rozhodčí nařídil trestné střílení. Naštěstí náš gólman (Kůs) nájezd vychytal. V 16. minutě se po pěkné přihrávce od obránce Ryby dostal do samostatného úniku Solař a nekompromisně skóroval. Ve druhé třetině nejdřív soupeř srovnal na 1:1 a poté co jsme při přesilové hře udělali hrubou chybu, dokázal skórovat ve vlastním oslabení a ujmout se vedení 2:1. Naštěstí se nám do konce třetiny po závaru v brankovišti soupeře podařilo srovnat na 2:2 (Vaník – branka., Benč- asistence). Vítězný gól přišel necelých 6 minut před závěrečnou sirénou při našem oslabení, když obr. Ryba získal puk, nahrál na rozjíždějícího se Vaníka a ten posunul puk našlápnutému Prušákovi, který prostřelil pelhřimovského gólmana. Konec zápasu už jsme si pohlídali a po vítězství 3:2 a zisku 3 bodů se opět vrátili v tabulce na 1. místo.

HC Lední medvědi Pelhřimov – HC Strakonice 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Branky: 16. Solař (Ryba), 32. Vaník (Benč), 55. Prušák (Vaník, Ryba)

HC Strakonice: Kůs – Šebesta, Kodýdek, Němec, Ryba, Benč, Vondrák, Beníšek, Živnůstka, Vaník, Solař, Hanzlík, Vostradovský, Prušák