Dorost o víkendu prohrál a vyhrál

Do nového roku vstoupili dorostenci dvěma zápasy s bilancí – jedna prohra, jedna výhra. V sobotu se v Č.Budějovicích utkali s DDM a v neděli na domácím ledě přivítali Slavoj Č.Krumlov. Oba zápasy měly pro naše hráče jednoho společného jmenovatele a to neproměňování vytvořených šancí. Zatímco soupeři stačili ke vstřelení branky 2-3 šance, na naší straně to bylo minimálně jednou tolik. To se nám stalo osudným v Č.Budějovicích, kde po výhře 3:2 v první třetině dokázal soupeř ve druhé třetině skóre otočit a místo, abychom srovnali na 5:5 (v situaci, kdy naši útočníci jeli sami dva na gólmana), tak ve třetí třetině soupeř potvrdil své vítězství dalším gólem a uzavřel konečný stav zápasu na 6:4. V neděli proti Krumlovu jsme začali dobře (prvních pět minut se hrálo ve třetině soupeře, ale gól z tohoto tlaku nepadl), naopak po dvou akcích se soupeř ujal vedení. Naštěstí se nám podařilo do konce první třetiny srovnat na 1:1. I když druhá i třetí třetina skončila ve prospěch našich barev, byl to urputný boj, který kluci dobojovali do vítězného konce. K dalšímu utkání pojedeme v neděli 16.1.2022 do Soběslavi proti HC Tábor B.

HC DDM ČB – HC Strakonice 6:4 (2:3, 3:1, 1:0)

Branky: 2. Kouba (Vostradovský), 10. Ryba (Beníšek, Živnůstka), 15. Beníšek (Šebesta), 39. Prušák (Solař)

HC Strakonice: Kůs – Šebesta, Kodýdek, Němec, Ryba, Benč, Vondrák, Beníšek, Živnůstka, Solař, Hanzlík, Vostradovský, Prušák, Kouba

HC Strakonice – Slavoj Český Krumlov 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Branky: 16. Prušák (Solař), 35. Beníšek (Prušák), 39. Němec (Vondrák), 42. Beníšek (Němec), 50. Němec

HC Strakonice: Pajer – Šebesta, Kodýdek, Němec, Ryba, Benč, Vondrák, Beníšek, Živnůstka, Solař, Hanzlík, Vostradovský, Prušák, Kouba

Informoval: Martin Wlater – asistent trenéra a vedoucí mužstva