Debakl v prvním domácím přípravném zápase

Druhý přípravný zápas odehrál A tým na domácím ledě proti týmu TJ Hluboká nad Vltavou. Soupeř, který se před sezónou posílil o Martina Hanzala a Davida Nedorosta odehrál na našem ledě první přípravný zápas, zatímco naši hráči už měli za sebou úvodní porážku na ledě Milevska (2:8 – pozn. autora).

Samotné utkání začali lépe naši hráči, kteří se dostali hned v první minutě do vedení zásluhou Lukáše Kantora, který využil přihrávku Ondry Dlouhého. Bohužel to byl jeden z posledních pozitivních okamžiků v tomto zápase. Postupem času převzali hosté iniciativu, kterou dokázali přetavit i v branky. Zatímco po první třetině svítil na ukazateli skóre výsledek 1:1, druhá třetina přinesla výsledek 1:7 a třetí třetina 1:5. Výsledné skóre se tak zastavilo na třinácti brankách v naší síti. Pojmenovat to jinak než ostudou, by bylo alibistické.

První zápas po dlouhé době v našem dresu odehrál Natan Vráblík. Jak samotný zápas vnímal?

Jak bys ohodnotil dnešní (pátek – pozn. autora) zápas?

N. V. Myslím, že první třetina nebyla úplně špatná, ve druhé třetině jsme dostali pět branek snad během šesti minut, a tam si myslím, že se to celé zlomilo. Výsledek hovoří za vše…

Jak bys ohodnotil svou branku?

N. V. Povedlo se mi vypíchnout puk hráči Hluboké někde na vrcholu kruhu v naší obranné třetině a jel jsem sám na branku, protože obránci soupeře střídali… Naštěstí se mi to povedlo proměnit, takže jsem rád, že to skončilo gólem.

Nastoupil jsi po delší době, jak bys tedy zhodnotil svůj výkon?

N. V. Pokud bych bral jen to, jak se mi hrálo, tak jsem byl docela spokojený, přeci jen to byl ostrý zápas po sedmi letech. Takže sám jsem byl docela spokojený, ale vzhledem k výsledku se to pozitivně hodnotí dost špatně…

Za Hlubokou nastoupil Martin Hanzal, Byl podle tvého na hřišti hodně „cítit“ a jaké to bylo zahrát si proti takovému hráči?

N. V. S „Hanzim“ jsme chodili na ledy v ČB před třemi lety, než jsem letěl do USA, takže jsem trochu věděl, co čekat. Samozřejmě takový hráč, který toho odehrál spoustu na té nejvyšší úrovni je na hřišti vždycky cítit, takže pro Hlubokou obrovská posila.

Napravit reputaci si budeme moci už tuto neděli, kdy od 17:00 přivítáme na domácím ledě tým HC Domažlice

HC Strakonice – TJ Hluboká nad Vltavou Knights 3:13 (1:1, 1:7, 1:5)

Branky: 1. Kantor (Dlouhý), 30. Vráblík, 48. Přibyl (Hradský)

HC Strakonice: Štrobl – Hrubý, Němec, Ryba, Mikeš, Zralý, Kovář – Přibyl, Dlouhý, Kantor, Novák, Vráblík, Jiřinec, Hradský, Babor, Řehoř