Čtvrtá třída si o víkendu užila víceúčelový turnaj.

V sobotu 28. 8. odehrála čtvrtá třída (pod vedením trenérů Františka Burdy, Josefa Cibuzara a Marka Hrubého) víceúčelový turnaj proti týmům HC Slavia Praha a HC Škoda Plzeň 1929.

Rozhovor s trenérem Markem Hrubým.

Máte za sebou společné odpoledne s týmy HC Slavia Praha a HC Plzeň 1929. Jak tato akce vznikla, a jak se dle tvého názoru povedla?

M.H. Akce se nazývá víceúčelový turnaj, jedná se o akci, kde děti hrají turnaj v hokeji a v jiném sportu, který si určí pořadatel. Vybral jsem jako druhý sport fotbal, který děti hrají rádi. S turnajem jsem naprosto spokojený, děti byly velmi nadšené a s úsměvem odcházely domů.

S týmy jako je Slavia, Plzeň se neutkáváte „každý den“. Bylo to i v tomhle pro vás speciální a pro děti motivující?

M.H. Ano, je to tak. Slavii a Plzeň jsem pozval záměrně, v soutěži se s těmito mužstvy nepotkáme. Děti se na soupeře moc těšily, podle mého byly až moc přemotivované a malinko se bály hrát. Bohužel jsme předvedli o trošku horší výkon než soupeři, ale hráči se v zápasech nevzdali a bojovali až do poslední minuty.

Při zápasech panovala pěkná atmosféra, rodiče bubnovali, fandili a všichni si to užívali. Jaký máš celkově z turnaje pocit?

M.H. Atmosféra byla fantastická, jak domácí rodiče, tak i rodiče soupeřů nádherně fandili a všichni jsme si užili parádní zápasy. Pocit mám velmi dobrý, chtěl bych poděkovat hráčům, rodičům, soupeřům a celkově všem, co mi pomohli s organizací.

Turnaj pro náš web ohodnotil také trenér – František Burda

„Poslední prázdninovou neděli si pozvala 4. třída na víceúčelový turnaj netradiční, a hlavně věhlasné soupeře, kteří jezdívali do Strakonic pravidelně, když se hrávala žákovská liga. Mimo hokejových klání se odehrála utkání i v jiném sportu. V našem případě ve fotbale a jako soupeři přijeli HC Slavia Praha a HC Škoda Plzeň. Oba věhlasné týmy velmi dobře pracuji s mládeží, a tak jsme se těšili na srovnání se soupeři se kterými nehrajeme v soutěži. 

V hokejový zápasech nastoupilo mužstvo trenéra Marka Hrubého v brance Tomáš Stehlík a v poli hráči Marek Šiška, Jakub Mirvald, Sebastián Chalupný, Michal Bažata, Šimon Ladman a Ondřej Šilhavý. Druhé mužstvo trenérů Františka Burdy a Josefa Cibuzara mělo v brance Veroniku Staňkovou a v poli Libuši Burdovou, Matěje Vilánka, Jakuba Malce, Marka Brabce, Filipa Tomana a Prokopa Gebela. 

První zápas A týmu s HC Slavia Praha byl velmi vyrovnaný s mírnou bruslařskou převahou Slávie. Po velmi vyrovnané polovině utkání se v druhé části začali prosazovat hosté a skóre narostlo na více brankový rozdíl ve Strakonický neprospěch. B tým po většinu utkání mírně vedl, ale v poslední třetině Slavia utkání otočila a zajistila si těsnou výhru.

Na obou hřištích byla utkání velmi rychlá. 

Druhé utkání týmu Marka Hrubého proti HC Škoda Plzeň probíhalo v ještě lepším tempu a po velmi vyrovnaném utkání sice A tým o několik branek prohrál, ale bojovností, střelbou a herní aktivitou se týmu soupeře vyrovnal. Téměř deset vstřelených branek bylo pěkným útočným počinem a hra se proti prvnímu zápasu ještě zlepšila. B tým naopak ve druhém utkání trochu ztrácel energii a chvílemi již někteří hráči doháněli tempo utkání. Přesto byl zápas velmi slušný a přes prohru o více branek bylo na co koukat.

Všechna hokejová utkání splnila naše očekávaní a dva velmi dobré a vyrovnané zápasy proti věhlasným soupeřům a zbylé dva i přes prohru hodnotíme jako velmi přínosné.

Druhou část zápasů jsme odehráli na fotbalovém hřišti u Lidlu a nejprve jsme opět vyzvali Slávii. Hrálo se v 6 hráčích v poli a zmíněné šestice hráčů se pravidelně střídaly. Na rozdíl od klání hokejových, se nám ve fotbale výsledkově dařilo o něco lépe, za což jsme samozřejmě moc rádi.

Za celý povedený a také dlouhý a vyčerpávající turnaj si pochvalu zaslouží všichni hráči. Věci, které je potřeba zlepšit určitě do příště natrénujeme a věřím, že v zimě už oba týmy porazíme.“