Čtvrtá třída odehrála turnaj v Milevsku

V sobotu 4.2. odehrála 4. třída v Milevsku další miniturnaj. Tentokráte proti Motoru a domácímu HC Milevsko 1934. Ani na tento turnaj jsme neodjeli kompletní a museli jsme se obejít bez několika hráčů A týmu. Po dlouhých absencích se do týmu vrátil Šimon Ladman a Jakub Malec. I přes dlouhé absence jsme je po týdnu trénování vzali hrát, protože na tribuně se hokej nenaučí. S Milevskem jsme v úplně prvním utkání sezony na obou stranách prohráli,a byli jsme zvědaví, kam jsme se posunuli. Motor většinou porážíme, ale u něho to bývá dost ovlivněné tím, s jakým týmem přijede.

V prvním utkání jsme nastoupili proti HC Motor České Budějovice. A tým s trenérem Markem Hrubým nastoupil s brankářkou Staňkovou a hráči Bažata, Mirvald, Šiška, Šindelář, Vilánek, Šilhavý a Ladman. Od počátku náš tým navyšoval náskok a v poklidném tempu si dokráčel pro výhru 12:2. B tým s trenérem Františkem Burdou měl v brance Stehlíka a hráče: Toman, Hubač, Malec, Gebel, Viesman, Zábranský a Burdová. V úvodních dvou třetinách jsme v poklidném tempu vedli o šest branek, v závěrečné třetině ještě zvolnili, a tak jsme nakonec slavili výhru pouze 9:6.

Ke druhému utkání jsme nastoupili pouze s prohozenými brankáři v nezměněných sestavách. Od počátku A tým nad Milevskem dominoval dobrým bruslením, kombinací a střelbou navyšoval po celé utkání náskok až na konečných 15:5. Velmi dobře zahrálo v tomto utkání celé mužstvo a střelecky se prosadil každý z hráčů. Trenér Hrubý tak měl pro hráče pouze pochvalná slova. B tým nastoupil proti Milevsku v brance se Staňkovou a ta se musela po celé utkání v brance ohánět, aby v rychlém útočném utkání s mírnou kombinační převahou Milevska držela vyrované utkání. Když se nám podařilo v průběhu třetí třetiny snížit na 3:4 a hra v tu dobu byla již vyrovnaná, pokusili jsme se o remízu. I v posledním střídání si vytvořili několik šancí na gól, ale z rychlého protiútoku po krásné kombinaci soupeře jsme obdrželi v poslední vteřině poslední branku a prohráli 3:5. Ještě byla šance s výsledkem něco udělat při trestných stříleních, nařízených za fauly v průběhu třetiny, ale rozhodčí na ně poněkud pozapomněl.

V zápasech s Motorem, jsme i přes obě výhry nepodali výkon jaký umíme. S Milevskem jsme pak naopak odehráli zápasy na hranici svých možnosti. Áčko střelecky i herně dominovalo a zaslouženě vyhrálo. Opět se střelecky prosadili všichni hráči. Oslabené Béčko vzdorovalo silnému soupeři a chvíli se dotáhlo na rozdíl jediné branky. Velikou zásluhu na výsledku měla brankářka Staňková a jsme rádi, že máme dva velmi dobré a vyrovnané gólmany. S béčkem Milevska jsme tak po minulé porážce 2:3 utrpěli druhou těsnou prohru. Obě naše mužstva si připsala 3 výhry a předvedla s Milevskem pěkná utkání. K dalšímu turnaji pojedeme opět do dalekého, ale pěkného Linze.

Autor: František Burda