Čtvrtá třída odehrála turnaj v Krumlově

V sobotu 19.11. odehrála 4. třída další dvoukolo v Českém Krumlově. Soupeřem byl v prvním zápase HC Slavoj Český Krumlov. K zápasu jsme odjeli oslabeni o 4 hráče, ale přesto odhodlaní navázat na předchozí výkony a výsledky. Do utkání nastoupili všichni hráči, a pro jistotu jsme si půjčili ještě jednoho mladšího hráče ze třetí třídy. A tým nastoupil pod vedením Marka Hrubého v brance se Stehlíkem a pouze se šesti hráči-Brabec, Šiška, Ladman, Vilánek, Chalupný a Mirvald. Díky lepšímu bruslení, dobré souhře a přesné střelbě si A tým od počátku udržoval vedení a přes občas přiostřenou hru dovedl zápas k poklidnému vysokému vítězství. Na druhé polovině hřiště nastoupil B tým s trenérem Františkem Burdou a v brance se Staňkovou a osmi hráči-Šindelář, Hubač, Toman, Gebel, Zábranský, Viehmann a holky Rodová a Burdová. Od začátku utkání naši hráči v zápase dominovali, prosazovali se do šancí a skóre narostlo na dvojciferné vítězství. Pěkné bylo, že se nám podařilo také neinkasovat. 

K druhému zápasu jsme nastoupili v nezměněných sestavách proti OLH Spartak Soběslav. Tento soupeř prověřil oba naše týmy daleko více. A tým od počátku vedl o gól a postupně se mu podařilo navýšit vedení o několik branek a celý zápas nakonec vyhrát. B tým po první třetině o dvě branky prohrával, ale podařilo se mu manko vyrovnat a se soupeřem se neustále dotahoval. Na poslední střídání jsme za vyrovnaného stavu nastoupili s cílem vsítit branku, a to se po krásné kombinaci holek a zakončujícímu Davidu Šindelářovi tři vteřiny před koncem povedlo. 

Předvedené výkony a všechny výhry nás v oslabené sestavě hodně potěšily. Zvláště z vyrovnaných zápasů proti Soběslavi. Co nás opět potěšilo, tak to bylo, jak se tým doplňuje, spolupracuje a žije. Dobře opět zachytali brankáři Tomáš Stehlík a Veronika Staňková. Velmi dobře vnímáme i to, že se střelecky prosadili všichni hráči a většina z nich více gólově. Střelba a spolupráce se nám začíná zlepšovat, a to samé u přihrávek. Na A týmu se prosadilo herně i střelecky všech šest hráčů a nejvíce se dařilo Kubovi Mirvaldovi a Markovi Šiškovi. Velmi dobrý a zodpovědný výkon podal Matěj Vilánek se Sebastiánem Chalupným. Marek Brabec se Šimonem Ladmanem odehráli také dobré utkání.  V B týmu se v prvním zápase střelecky prosadil David Šindelář 6 brankami a ve druhém zápase 5 brankami Libuška Burdová. Moc dobře bruslařsky i herně zapadli mladší hráči Jirka Hubač a Radek Viesmann, kdy oba nejen zvládli tempo, ale i skórovali. Dobrou obrannou činností se přidal Kryštof Zábranský a velká bojovnice Anička Rodová. Maličko za očekáváním po dobrých výkonech minule zůstali Prokop Gebel a Filip Toman. Přesto zápasy dopadly výborně a pokračujeme ve vítězstvích a tvrdé práci. Již začátkem prosince nás přijedou prověřit Motor a HC Vimperk. A derby s Vimperkem bude určitě opět ozdobou strakonické ledové plochy.

Foto + text: František Burda