Čtvrtá třída odehrála další miniturnaj

V sobotu 4. března odehrála 4. třída další miniturnaj v minihokeji. Turnaj se konal v Pouzar aréně v Českých Budějovicích a soupeřem nám byl tým HC Mad Bull a HC Tábor. S oběma týmy jsme odehráli v sezóně vyrovnaná utkání, a tak jsme byli zvědaví na aktuální konfrontaci. Drobnou změnou na rozpisu ledů budějovického ZS se stalo, že jsme do prvního zápasu proti Táboru nastoupili takříkajíc přímo z autobusu. Díky zpoždění začátku se utkání odehrálo pouze na dvě třetiny. Trenér A týmu Marek Hrubý měl v brance Stehlíka + hráče: Bažata, Brabec, Chalupný, Mirvald, Šiška, Šilhavý a Šindelář. V úvodu utkání se připravenější a rozehranější soupeř dostal do tříbrankového vedení, a to i přes herní převahu našich hráčů. Kluci dokázali zápas obrátit a o pár branek se dostali do vedení. V závěru se hra přelévala na obě strany a nedůsledným bráněním dorážek před opuštěným brankářem jsme pustili soupeře do vedení o jednu branku. Vyrovnat se nám podařilo proměněným trestným střílením na konečnou remízu 9:9, ale i přesto byl trenér velmi nespokojen s přístupem při bránění před vlastní brankou a neproměňováním šancí.

V B týmu Františka Burdy nastoupila do branky Staňková + hráči: Malec, Burdová, Rodová, Gebel, Zábranský, Viehman a Hubáč. I na této straně utekl našim hráčům začátek zápasu a soupeř se dostal do několikabrankového vedení. Při vyrovnané hře s mnoha šancemi se nám podařilo výsledek několika brankami zdramatizovat a konečná porážka o jedinou branku byla krutou daní za prohospodařený začátek zápasu. Přesto bylo na obou stranách pozitivní, že se hráči nevzdali a v obou zápasech se podařilo dotáhnout, či přímo zabodovat.

Do druhého zápasu proti Mad Bullu si týmy opět prohodily brankáře a v A týmu nastoupila Staňková. Od počátku strakonický tým více tvořil hru, budoval si náskok, který vedl k poklidné výhře. Tento zápas ale také ukázal velkou lehkovážnost hráčů, kteří přestali hrát zodpovědně, týmově a přestože vyhráli, tak ani tentokrát nebyl trenér Hrubý příliš pozitivní při následném hodnocení.

Do branky B týmu nastoupil Stehlík, a hráči po vyrovnaném začátku začali od poloviny utkání navyšovat vedení. Zvláště, když zjistili jak na domácího brankáře. Přesto zůstala řada šancí nevyužita a několik nebezpečných akcí musel řešit také brankář Stehlík. Výhra 12:7 pak byla zasloužená a opět kořeněna několika více gólovými střelci.

Na všech zápasech bylo pozitivní, že byly vyrovnané a hráči se tedy museli snažit až do konce utkání. Opět jsme měli několik střelců, kteří si připsali více branek, a to v týmu A i B. Kaňkou bylo zkrácené utkání s Táborem, a také lehkovážnost před vlastní brankou. Poslední miniturnaj nás čeká doma ve Strakonicích a dojde při něm také na vyhrocené derby s Vimperkem.

Autor: František Burda