„Chtěl bych poprosit diváky, aby dorazili podpořit hráče a zároveň, aby dodrželi opatření, která jsou v tuto chvíli nutná pro vstup na ZS“ říká trenér Martin Všetečka

Již zítra čeká naše hráče první přípravné utkání proti Radomyšli, které se odehraje v rámci turnaje „O pohár ředitele pivovaru“. Jak se na turnaj těší trenér Martin Všetečka?

Na začátku sezóny vás čeká turnaj, na jehož konci čeká pohár. Myslíš, že v případě výhry, to může mít pozitivní prvek do sezóny?

M.V. Turnaj bereme jako přípravu a zároveň to bude ukázka větší porce zápasů během kratší doby. Určitě z toho nebudeme dělat velké závěry, ale bude nás zajímat, jak jsme na tom po letní přípravě a čtyřech týdnech na ledě. V neposlední řadě doufáme, že se prvky, které trénujeme, objeví v samotné hře.

Turnaj se bude hrát pod patronací ředitele pivovaru. Bude s turnajem spojena nějaká akce, na které bys nalákal diváky?

M.V. Nejvíc bychom chtěli diváky nalákat na pěkný hokej, který se snad bude hrát (úsměv). Pod hlavní tribunou bude klasicky fungovat bufet na drobné občerstvení, protože turnaj bude dlouhý, tak aby měli diváci zajištěn základní komfort. V neposlední řadě bych rád poprosil diváky, aby dorazili s předstihem a dodrželi pravidla, která jsou nutná pro vstup na zimní stadión.

Turnaj přinese zápasy s tradičními kluby, ale také s neokoukaným Smíchovem. Jaká očekáváš utkání?

M.V. Věřím, že hráči všech týmů si přijedou s chutí zahrát hokej. Samozřejmě, že zápasová pauza byla pro všechny týmy dlouhá, ale snad zvítězí zápal do hry, který by mohl pomoci i samotné úrovni turnaje.

Zítra začíná MS žen se strakonickou odchovankyní Terezou Vanišovou. Kdyby sis zkusil zatipovat, jakého myslíš, že ženský výběr dosáhne umístění?

M.V. Jako každý fanoušek českého hokeje bych si přál vidět holky stát na stupních se zlatou medailí na krku, ale vzhledem k okolnostem posledních měsíců to bude neskutečně těžké. Samozřejmě ale věřím, že do toho dají hráčky všechno co v nich je a udělají úspěch.

PODMÍNKY PRO VSTUP NA ZS STRAKONICE