A tým zvládl pouťový zápas na jedničku!

Druhé kolo krajské ligy svedlo dohromady naše mužstvo s nově vzniklým týmem HC Samson ČB. Tým, který stojí okolo Martina Hanzala a dalších hvězd z NHL, nepřijel do Strakonic s těmito hvězdnými hráči, přesto soupiska budila respekt. Hokejovým fanouškům jména jako Kamil Ťoupal, Ivo Kotaška, Vladimír Sičák, či Jan Kadlec, jistě řeknou hodně, proto se očekával velmi vyrovnaný boj. Že se tato úvaha ukázala jako lichá, jsme se mohli přesvědčit již od samotného začátku zápasu. Utkání se hrálo se speciálním pukem, který vyrobil pivovar Dudák.

Nyní k samotnému zápasu. Start do zápasu měli naši hokejisté výborný, a hned ve druhé minutě se po přihrávce Adama Mikeše, trefil Tomáš Křenek – 1:0. Ve třetí minutě zasadil hostům druhý úder Patrik Šebesta, který využil přihrávku od Tomáše Růžičky – 2:0. Tento skvělý vstup do utkání, otřásl s hostujícími hráči, naopak naši hráči s chutí kombinovali a vytvářeli si další šance. V 10. minutě se poprvé v zápase prosadil Filip Andrle a navýšil skóre na 3:0. Ve třinácté minutě přidal čtvrtou branku Jakub Jiřinec a hostující brankář Jágr, po necelých třinácti minutách opustil branku. Na jeho místo se postavil Klestil, ovšem ani on, nedokázal udržet na uzdě naše hráče. V devatenácté minutě se prosadil podruhé v zápase Filip Andrle, a tak se šlo poprvé do kabin, za stavu 5:0. Druhá třetina začala opět trefou Filipa Andrleho, který tak ve 22. minutě vsítil hattrick – 6:0! O necelou minutu později, přidal sedmou branku Jakub Švec – 7:0. Naši hráči byli neustále při chuti, a tak se ve 27. minutě opět radovali z další branky. A byl to opět Jakub Švec, který zvyšoval na 8:0. Do branky hostů, se mezitím vrátil Jaroslav Jágr, ale ani on, nedokázal zabránit další brance ve své síti. Ano, byl to opět agilní Jakub Švec, který se čtyři minuty před koncem druhé periody, postaral o devátou branku a do osobních statistik, si připsal čistý hattrick (hattrick nastřílen během 13 minut a 30 sekund!). Před třetí třetinou se mezi fanoušky řešilo to, zda naši hráči dokáží vstřelil populární „desítku“, či brankový počet bude ještě vyšší. Nakonec padly ve třetí třetině branky dvě, z čehož jednu vstřelili hosté, hned na začátku třetiny a udělali tak alespoň malou radost několika fanouškům, kteří společně s naším kotlem, vytvořili pěknou atmosféru. Gólový účet utkání, uzavřel tak opět Filip Andrle, který se v 59. minutě prosadil po čtvrté v zápase a po zápase si společně s ostatními hráči, mohl vychutnat aplaus, spokojeného publika. Zápas tedy skončil vysokým vítězstvím. Byl to zápas, který vyšel mužstvu skvěle po všech stránkách, a těžko by se hledaly nějaké mínusy.

Další zápas, se hraje NETRADIČNĚ V PÁTEK 2.10. v 19 HOD. proti týmu TJ Hluboká nad Vltavou. 

Hodnocení zápasu v podání trenéra Martina Všetečky

„Určitě bych vyzvedl výborný výkon celého týmu. Určitou roli hrálo i štěstí, které jsme měli tentokrát v zakončení. I přes vysoký brankový rozdíl, měl soupeř své kvality. V pátek musíme potvrdit tento výkon v domácím utkání s Hlubokou.“ 

 

 

Dnešní zápas pro náš web okomentoval střelec první branky – Tomáš Křenek

Zahájil jsi dnešní kanonádu prvním rychlým gólem již ve druhé minutě. Mohl bys nám tuto branku popsat?

T.K. První branku mi skvěle připravil Adam Mikeš, od kterého jsem dostal přihrávku před branku. Potom se mi povedlo zpracovat si puk a naštěstí se povedlo trefit mezi betony gólmana Jágra.

Před zápasem jste asi nebyli považováni za favority, nakonec je z toho vysoké vítězství. Jak jste se připravovali na toto utkání?

T.K. Musím říct, že jsme se připravovali hodně poctivě. Nechtěli jsme nic podcenit, což v tomto případě snad ani nešlo. Bylo nám jasné, že nás nečeká nic jednoduchého a podle toho jsme k tomu přistoupili. Jsme moc rádi, že se nám povedlo utkání zvládnout a potěšit diváky.

Co jste si v kabině říkali po první třetině, když jste vedli o pět branek a v zápase jste dominovali?

T.K. Říkali jsme si, že si hlavně musíme udržet svoje tempo, se kterým jsme do zápasu vstoupili. Určitě jsme si i připomněli, že musíme dávat neustále pozor, aby se nám nestal nějaký výpadek, a abychom takto skvěle rozjetý zápas neztratili.

Patříš spíše k takovým nenápadným hráčům. Je to pro tebe spíše výhoda, když okolo tebe není příliš pozornosti a užíváš si spíše roli toho nenápadného hráče?

T.K. Musím říct, že to asi tak nějak bude. Já si myslím, že jsem hráč, který spíše vyplňuje takové ty obranné povinnosti, i když jsem útočník. Snažím se vyplňovat dle mého tyto důležité prostory. Na druhou stranu, rád se zapojím i do kombinace, a když tam mám skvělé spoluhráče, je to radost si to s nimi tzv. „dát“.

Patříš k hráčům, kteří hrají Univerzitní ligu, za vítězný tým Black Dogs Budweis. Jak vypadá tato, tvá „mise“?

T.K. V poslední době, jsem byl spíše vytížen ve Strakonicích, co se týká tréninků, čili Univerzitní liga, šla teď trochu stranou. Bavil jsem se o tom s trenérem (Black Dogs pozn. redakce) a domluvili jsme se, že bych si chtěl ještě v budoucnu zahrát. Je pravda, že teď je v týmu hodně mladých kluků, kteří jsou hladoví po úspěchu a chtějí si za Black Dogs zahrát. Budu čekat na příležitost, a pokud přijde, tak se jí budu snažit využít.

HC Strakonice – HC Samson Č. Budějovice 10:1 (5:0, 4:0, 1:1)
Góly a nahrávky: 
2. Křenek (Mikeš), 3. Šebesta (Růžička), 10. Andrle (Švec, Dlouhý), 13. Jiřinec (Růžička, Kovář), 19. Andrle (Tintěra, Dlouhý), 22. Andrle (Švec, Dlouhý), 23. Švec (Dlouhý), 27. Švec (Andrle), 37. Švec (Jiřinec), 59. Andrle (Tintěra, Dlouhý) – 43. K. Kadlec (J. Kadlec).

Rozhodčí: Květoň – Vavruška, Tuháček.
Vyloučení: 2:3
Využití: 1:0
Diváků: 361
HC Strakonice: Myslivec – Koryťák, Kovář, Tintěra, Hrubý, Škoda, Topinka, od 30. navíc Franta a Jan Hřebíček – Šebesta, Růžička, Jiřinec, Švec, Dlouhý, Andrle, Lukeš, Mikeš, Křenek, od 30. navíc Menšík. Trenéři Martin Všetečka a Martin Müller.
HC Samson: Jágr (13. – 32. Klestil) – Kotaška, Sičák, O. Liška, K. Ťoupal, M. Mrázek, Cikán – Mrkvička, R. Suchánek ml., J. Korbela ml., J. Kadlec, J. Hanzal, D. Nedorost, K. Kadlec, Sumerauer, M. Silný. Trenéři Martin Hanzal a Lukáš Chaloupka.