A tým zastavil sérii porážek!

Šest kol. Tak dlouho trvala trudná série bez vítězství, potažmo bez bodového zisku. Přesto, že v posledních kolech už byly výsledky lepší, na bodový zisk jsme si museli počkat až do Jindřichova Hradce. A stálo to tentokrát za to.

Našemu mužstvu se povedl začátek zápasu, což v páté minutě přetavil v branku Patrik Šebesta – 0:1. Nutno podotknout, že naše mužstvo vstřelilo první branku zápasu teprve podruhé a stejně jako v prvním kole ve Veselí, to nakonec znamenalo plný počet bodů. Hráči předváděli zodpovědný výkon, za který byli odměněni v patnácté minutě. Nejprve se prosadil Marek Hrubý, kterému asistoval Ondra Dlouhý a František Januška. O třicet vteřin později se prosadil Josef Cibuzar, který využil přihrávky Jakuba Jiřince a Filipa Andrleho – 0:3. Že to tentokrát myslí naše mužstvo s body opravdu vážně se potvrdilo v první polovině druhé třetiny, kdy přidal další branky Patrik Šebesta a Filip Andrle, který dorazil na utkání z druholigového Písku – 0:5. Šestou branku přidal na začátku třetí třetiny František Januška, který potvrdil, že se mu v poslední době střelecky daří. Deset minut před koncem se dokázali prosadit i domácí, konkrétně zásluhou Štrajta – 1:6. Poslední slovo v zápase ale měli opět naši hráči, konkrétně Patrik Šebesta, který tak uzavřel nejen hattrick, ale i celkové skóre zápasu na 1:7.

Pro naše mužstvo je velmi důležité, že se po sérii nevydařených výsledků povedlo vyhrát, ale už v sobotu nás čeká třaskavé utkání proti Vimperku, kde bude nutné tento dobrý výsledek potvrdit a odrazit se do lepších pater tabulky.

Hodnocení utkání – trenér Kamil Šťastný

„V utkání se Soběslaví jsme byli od druhé třetiny vyrovnaným soupeřem a je jen škoda toho nezvládnutého závěru, kdy jsme se vlastní nedisciplinovaností připravili minimálně o bod. Nehodlám nasazovat na jednoho hráče, který tu blbost vyrobil, protože jsme tým a měli bychom se podle toho chovat. Na druhou stranu doufám, že to pro něho bylo poučení a nebude se to už v budoucnu opakovat. K utkání proti Hradci bych řekl pouze toto. Přistoupili jsme k tomu koncentrovaně, vědomi si důležitosti zápasu a od začátku jsme to měli pevně v rukou. Dali jsme slušný počet gólů a je jen škoda, že jsme na konci zápasu nepohlídali jednu z akcí domácích, a připravili tak Hajňáka (Jakub Myslivec – pozn. autora) o čisté konto. Pokud i k dalším zápasům přistoupíme se stejným přístupem jako tomu bylo dnes (neděle – pozn. autora), měly by se výsledky dostavit. Není už na co čekat a kam uhnout.“ 

Víkendové dvojutkání ohodnotil Adam Mikeš

V poslední době si na tebe publikum zvyká na novém postu. Pamatuješ si, kdy (a jestli vůbec) jsi hrál naposledy beka, a jak se Ti na této pozici hraje?

A.M. Beka jsem myslím hrál předtím akorát v Krumlově (3. kolo KL – pozn. autora), kdy byl obránců nedostatek. Jinak jsem pouze občas zaskakoval v oslabení. V zápase proti Soběslavi jsem upřímně začátek moc dobrý neměl, hned ve druhém nebo třetím střídání mi útočník ujel, a já zavinil trestné střílení. Naštěstí mě Hajňák (Jakub Myslivec – pozn. autora) zachránil a trestné střílení chytil. Ve zbytku zápasu už jsem se nějak aklimatizoval a naštěstí jsem hrál s Kovim (David Kovář), který mi ve spoustě situaci pomohl a řídil mě.

Zatímco sobotní zápas pro vás dopadl nešťastnou porážkou, utkání proti Střelcům jste výsledkově zvládli. Jak bys obě utkání zhodnotil, a našel bys v obou utkáních nějakou paralelu?

A.M. Zápas proti Soběslavi byl ve větším tempu a myslím si, že i kvalitnější. Bohužel jsme doplatili na naši nedisciplinovanost, což nás stálo spoustu sil. Dále jsme úplně neměli odrazy, a přestože Soběslav možná byla o něco lepší, tak v závěru utkání nám nepřálo štěstíčko. V Jindřichově Hradci nám naopak napadaly v první třetině celkem rychlé a důležité góly, což nás uklidnilo a poté jsme už jen zvyšovali náskok. Musím říci, že utkání mohlo dopadnout i větším rozdílem. Spoustu šancí jsme neproměnili.

Vyhráli jste po pětizápasové šňůře porážek. Jak důležité bylo vítězství pro psychiku a co si z toho vzít do následujícího zápasu proti Vimperku?

A.M. Tak určitě je to pro nás důležité ještě před derby. Dokázali jsme si, že vyhrávat umíme. Taky si myslím, že je dobře, že se prosadil i Cíba (Josef Cibuzar – pozn. autora), který sice moc gólů nedává, nicméně v zápase proti Střelcům nekompromisně skóroval po krásné přihrávce od Jíři (Jakub Jiřinec – pozn. autora). Tím chci říct, že je dobře, že góly nedala jen první lajna, ale i ostatní lajny částečně přispěly k výhře. Rád bych ještě využil příležitosti a pozval fanoušky na zápas s Vimperkem, aby vytvořili co nejlepší atmosféru, jako to vždy v domácím prostředí umí.

HC Střelci J. Hradec – HC Strakonice 1:7 (0:3, 0:2, 1:2)
Branky: 
50. Štrajt (Popelka, Gurka) – 5. Šebesta (Hrubý, Dlouhý), 15. Hrubý (Dlouhý, Januška), 15. Cibuzar (Jiřinec, Andrle), 25. Šebesta (Dlouhý, Hrubý), 26. Andrle (Mikeš, Kovář), 41. Januška (Hrubý, Dlouhý), 58. Šebesta (Januška, Dlouhý).
Vyloučení: 3:2
HC Strakonice: Myslivec – Hrubý, Vaněček, Kovář, Mikeš, Papež, Franta – Januška, Dlouhý, Šebesta, Jiřinec, Andrle, Cibuzar, Řehoř, Hradský, Babor, Kouba