A tým vyhrál v Jindřichově Hradci

Sobotní večer patřil prvnímu výjezdu v letošní sezóně krajské ligy. Naše mužstvo cesta zavedla do Jindřichova Hradce, kde se postavili domácím Střelcům.

Naše mužstvo nastoupilo v sestavě s novou posilou – Filipem Andrlem a do branky se vrátil Jakub Myslivec.

První třetina přinesla vyrovnanou bitvu, ve které měli mírně navrch domácí, ale brankář Myslivec nás v této fázi zápasu skvěle podržel, a tak se prvních branek dočkali diváci až v samém závěru třetiny. Konkrétně šlo o poslední minutu, kdy se nejprve dokázali prosadit domácí, ale ihned po rozehrání našel výborným pasem Marek Hrubý Ondru Dlouhého, který v úniku nezaváhal a vyrovnal. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:1.

Do druhé třetiny nastoupili naši hráči výborně, dokázali domácí přehrávat, chytře využívali nabídnutých brejkových šancí, ze kterých se dokázali několikrát prosadit. Nejprve to byl Lukáš Kantor, který v samostatném úniku nezaváhal a obrátil skóre v náš prospěch – 1:2. Poté zafungovala letitá spolupráce Šebesta – Dlouhý, kdy druhý jmenovaný dokázal vsítit třetí branku. Necelé čtyři minuty před koncem druhé třetiny předvedli naši hráči parádní akci, která skončila čtvrtým gólem v domácí bráně. Adam Novák skvěle nahodil puk, který před brankou ideálně tečoval Lukáš Kantor, a tak se šlo po druhé do kabin za stavu 1:4.

Ve třetí třetině přidali domácí na důrazu, ale byl to opět Jakub Myslivec, který předvedl několik zákroků, kterým nedovolil domácím vsítit branku, která by je mohla vrátit do hry. Naopak v poslední minutě se ve vlastním oslabení dostal do úniku Ondra Dlouhý, který dovršil druhý hattrick, během dvou zápasů. Nutno dodat, že v této šanci už měl náš kanonýr ulehčenou roli, protože domácí to zkoušeli bez gólmana. Utkání tedy skončilo pro domácí porážkou 1:5.

Ohlas trenéra – Kamila Šťastného

V první třetině nás soupeř přehrál, od druhé třetiny jsme začali hrát zodpovědně, přidali jsme v bruslení, hráli účelně a soupeře dokázali několikrát potrestat. Musím říct, že od druhé třetiny se mi výkon docela zamlouval, hlavně jsme si dokázali, že když se plní pokyny, tak z toho může být dobrý výsledek.

Ohlas nejen na tento zápas poskytl brankář – Jakub Myslivec

Jak bys ohodnotil probíhající sezónu po pěti kolech?

J. M. Myslím, že až na zápas s Vimperkem, můžeme probíhající sezónu hodnotit kladně. O to více mrzí právě ten domácí zápas s Vimperkem, kdy jsme nepodali takový výkon, který by byl hoden tomuto zápasu. Na druhou stranu už je to nyní historie, a musíme hledět hlavně kupředu.

Co jste očekávali od zápasu se Střelci, a jak bys zápas ohodnotil?

J. M. Věděli jsme, že nás nečeká jednoduchý zápas. Střelci nás překvapili tím, jakým stylem hokeje se prezentovali, a hlavně v první třetině ukázali svůj progres, který během několika sezón udělali. Od druhé třetiny se kluci přede mnou ještě více kousli, zlepšili se v soubojích, dokázaly se vsítit branky a od té doby už jsme měli podle mého zápas pod kontrolou.

Tebe překonal pouze jeden soupeř. Jak jsi spokojen se svým výkonem?

J. M. Za ten výkon jsem rád, už si ani nevzpomenu, kdy jsem naposledy dostal jen jednu branku (smích). Samozřejmě si toho člověk obrovsky váží, i když by někdo mohl namítnout, že to není s čistým kontem, ale vítězství se počítá i tak (úsměv).

Máte před sebou tři domácí zápasy. Jak se na ně nachystat, abyste si udrželi dobrou pozici do druhé poloviny soutěže?

J. M. Musíme se kousnout na tréninku, protože i když jsou to zápasy doma, tak nás nečeká nic jednoduchého. Od Soběslavi upřímně moc nevím, co očekávat, ale o Hluboké nemá cenu asi moc diskutovat… A derby proti Radomyšli? Tak to bude zápas, který budeme muset zvládnou hlavně v hlavě. Derby už takové bývají.

HC Střelci J. Hradec – HC Strakonice 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
Góly a nahrávky:
 20. Svoboda (Šimek, Tržil) – 20. Dlouhý (Hrubý), 22. Kantor, 24. Dlouhý (Šebesta), 37. Kantor (Novák), 60. Dlouhý.
Rozhodčí: Novotný – Klimeš, Loucký.
Vyloučení: 6:4

HC Strakonice: Myslivec – Němec, Hrubý, Zralý, D. Kovář, A. Řehoř, Vaněček, od druhé třetiny Mikeš – M. Přibyl, Dlouhý, P. Šebesta, A. Novák, L. Kantor, A. Mikeš, Hradský, Jiřinec, F. Andrle, od druhé třetiny Babor