A tým si zastřílel proti Střelcům

(Archivní foto z domácího zápasu HC Srakonice – HC Střelci Jindřichův Hradec – Jan Škrle)

V neobvyklém čase (tj. 18:15) odehráli naši hráči v rámci 18 kola zápas na ledě v Jindřichově Hradci. Oproti domácímu utkání nastoupil v brance Tomáš Vastl a hráčské pole rozšířila nová akvizice – Adam Slavíček.

Zápas samotný začal pro naše barvy výborně a v šesté minutě poprvé rozvlnil síťku Jakub Švec – 0:1. V deváté minutě přidal druhou branku Marek Hrubý, který využil nahrávku Ondry Dlouhého – 0:2. Ani domácí hráči nezůstávali pozadu ve vytváření šancí, ale v brance stála zeď, jménem Tomáš Vastl. Druhá třetina začala stejně jako ta první, měnil se pouze čas vstřelené branky. Ano, opět u toho byl Jakub Švec, který ve dvacáté čtvrté minutě zvýšil na rozdíl tří branek – 0:3. Čtvrtou branku přidal krátce po polovině zápasu Ondra Dlouhý – 0:4. Aby se neopakoval stejný scénář jako v minulém zápase, přispěchal s další trefou podruhé v zápase Marek Hrubý a domácím tak do branky spadl (ne)populární bůr – 0:5. Poslední branku našich barev a zároveň svou premiérovou v dresu A týmu vstřelil Matěj Fríd – 0:6. V poslední třetině už se povedlo domácím pouze snížit, a tak si naši hráči připsali vysoké vítězství z venkovního hřiště.

Další domácí zápas odehrají naši hráči v sobotu 22. 1. v domácím prostředí, kde přivítají druhý celek tabulky OLH Spartak Soběslav.

Zápas pro náš web ohodnotil Martin Müller

„Utkání ovlivnily dva faktory. Jednak to byl koncentrovaný výkon celého mužstva, druhak skvěle zachytal brankář Tomáš Vastl, který nás podržel v mnoha situacích. Také jsme rádi, že se gólově daří zkušeným hráčům, protože mladí mohou odkoukávat a tím pádem šlape celý tým. Myslím, že jsme celkově měli zápas pod kontrolou a zaslouženě vyhráli. Co se týká novinek v mužstvu, tak se nám daří zabudovávat do mužstva další posily, a také se do tréninku začal zapojovat Tomáš Růžička. Vše směřujeme k načasování formy na play off.“

Postřehy ze zápasu pro náš web poskytl Tomáš Vastl

Jak sis užil samotný zápas?

T.V. Já jsem si ho užil moc. V první třetině jsem sice neměl moc práce, ale pak už si soupeř vytvořil nějaké šance, které se mi podařilo pochytat. Už v začátku zápasu jsme si vytvořili mírný náskok a chytal jsem v klidu, užíval si zápas a nakonec si i dobře zachytal.

Co se stalo při obdržené brance?

T.V. Přišlo oslabení a před brankou zůstal osamocený hráč, který mě překonval skvělou tečí střely od modré. Samozřejmě by bylo čisté konto fajn a trochu to mrzí, ale na druhou stranu nemusím kupovat basu (smích).

Myslíš, že sis tímto výkonem řekl o to, abys chytal v sobotu proti Soběslavi?

T.V. Já si myslím, že v zápasech které jsem letos odchytal jsem nepodal špatný výkon. Samozřejmě tam byly nějaké chyby, ale za mě jsem spokojen. Jestli budu nebo nebudu chytat těžko říct, tohle rozhodnutí není úplně na mně, navíc by se už měl vrátit Kuba Myslivec, ale pokud mi bude dána důvěra, tak se vynasnažím podat minimálně stejný výkon, jako v předchozích zápasech.

HC Střelci J. Hradec – HC Strakonice 1:6 (0:2, 0:4, 1:0)

Branky: 54. Michal (Jon) – 6. Švec (Jiřinec, Mikeš), 9. Hrubý (Dlouhý), 24. Švec (Tintěra), 31. Dlouhý (Šuhaj), 37. Hrubý (Šuhaj), 40. Fríd (Tintěra)

HC Strakonice: T. Vastl — M. Hrubý, R. Tintěra, M. Šafář, O. Franta, J. Topinka, J. Cibuzar — P. Šebesta, P. Hradský, V. Menšík, A. Mikeš, J. Švec, J. Šuhaj, A. Slavíček, J. Jiřinec, T. Křenek, O. Dlouhý, M. Fríd