A tým si zastřílel proti Domažlicím

Po úvodních nezdarech proti Milevsku a Hluboké nad Vltavou, dorazil na strakonický led celek HC Domažlice. Hráči ze západočeského klubu do Strakonic v neúplné sestavě, pouze s 13 hráči. Naopak naše sestava se rozrostla o navrátilce Patrika Šebestu a obranné řady trojice z DDM (Miloš Koťa, Tomáš Tauer, Václav Taraba).

Naši hráči vstoupili do zápasu dobře, a stejně jako proti Hluboké si dokázali vytvořit první šanci zápasu. Hosté hrozili z nepříjemných brejků, a také pěkně nacvičených přesilových her. První branku obstaral v 9. minutě Natan Vráblík, který tak skóroval ve druhém zápase po sobě. V 11. minutě se strakonickým fanouškům připomněl Patrik Šebesta, který si také otevřel střelecký účet v nové sezóně. Poté se hostům povedlo v přesilové hře snížit, ale poslední slovo v první třetině měli opět naši hráči, konkrétně Ondra Dlouhý, který tímto gólem načal svou střeleckou show. Ve druhé třetině si museli diváci počkat na branky až do druhé poloviny. Postupně se prosadil Natan Vráblík a 2x Ondra Dlouhý, který tak uzavřel hattrick. Za hosty snížil v přesilové hře Faschingbauer, který se zjevil sám před naší brankou a neměl problém dopravit kotouč za bezmocného Jakuba Myslivce. Po dvou třetinách tedy svítil stav na ukazateli – 6:2. Ve třetí třetině dokončil svůj střelecký koncert Ondra Dlouhý, který si připsal další dvě branky a jeho střelecký apetit se tak zastavil na pěti brankách.

Naši hráči si tak zpravili chuť po dvou úvodních porážkách a nyní se mohou připravovat na další zápasy, které budou následovat.

Nejen svých pět branek okomentoval Ondra Dlouhý

Ve třetím přípravném zápase se vám podařilo vyhrát vysokým rozdílem. Co podle tebe rozhodlo o osudu zápasu?

O. D. Myslím si, že rozhodující bylo to, že jsme konečně začali proměňovat naše šance. Ke konci zápasu rozhodlo nejspíš i to, že kluci z Domažlic dorazili pouze ve 12 hráčích do pole, což je znát a síly musely docházet.

Vzpomeneš si, kdys dal naposledy 5 gólů v dospělém hokeji?

O. D. Já myslím, že pět gólů jsem nedal nikdy, nejen v dospělém hokeji (smích).

Jak moc bylo pro vás důležité zvítězit, po dvou úvodních nezdarech, a jak se těšíš na samotnou sezónu?

O. D. Samozřejmě jsme chtěli vyhrát. Byli jsme naladěni na vítězné vlně z předchozího dne, kdy jsme ovládli dračí lodě a na této vlně jsme se chtěli udržet. Doufám, že nám to vydrží co nejdéle.

HC Strakonice – HC Domažlice 8:2 (3:1, 3:1, 2:0)

Branky: 9. Vráblík (Kantor), 11. Šebesta (Vráblík), 16. Dlouhý, 32. Vráblík (Kantor, Mikeš), 36. Dlouhý (Šebesta), 40. Dlouhý, 44. Dlouhý (Koťa, Šebesta), 47. Dlouhý (Koťa, Šebesta) – 12. Polata (Faschingbauer), 35. Faschingbauer (Kulhánek)

HC Strakonice: Myslivec – Hrubý, Mikeš, Kovář, Koťa, Tauer, Taraba – Dlouhý, Šebesta, Kantor, Vráblík, Novák, Přibyl, Babor, Hradský, Jiřinec, Řehoř