A tým podlehl Samsonu i Loko Veselí

Stejně jako minulý víkend, čekalo naše hráče dvojutkání. Prvním soupeřem našich hráčů byl v pátek večer celek Samsonu, lídr soutěže, který v dosavadním průběhu neztratil ani bod. Pokud naši hráči a trenérský štáb vstupovali do utkání s určitými plány, tak ty vzaly za své hned v první minutě, kdy se domácí dokázali dvakrát prosadit a dostali se tak do výhodné pozice. Mezi šestou a osmou minutou přidali domácí další dva góly a diváci začali řešit, na jakém výsledku se může zastavit ukazatel skóre. V jedenácté minutě dal našim barvám naději Patrik Šebesta, ovšem hned po rozehrávce vrátil domácím čtyřgólové vedení Michal – 5:1. V šestnácté minutě přidali domácí další dva zásahy, na což reagoval Ondra Dlouhý o minutu později snižující brankou. Přesto na ukazateli po první třetině stálo hrozivé skóre 7:2. Ve druhé části se hrál více uvolněný hokej, jelikož domácí si byli dobře vědomi svého vysokého vedení, a tak si dovolili hrát více pro diváky, než pouze na budování velkého počtu branek. Tak se do zápasu dostali i naši hráči a zásluhou Patrika Šebesty a Jakuba Šuhaje, sahali krátce před koncem třetiny na možnost, vyhrát nad Samsonem alespoň jednu třetinu, ovšem domácí Hanzal stihl dát devátou branku ještě před koncem druhé třetiny, a tak se po čtyřiceti minutách zastavilo skóre na stavu 9:4. V poslední části hry zkompletoval Patrik Šebesta hattrick, na což domácí kontrovali dvěma góly Mrkvičky – 11:5. Tímto výsledkem skončilo i celé utkání. Pokud bychom měli hledat na utkání nějaká pozitiva, tak to bylo zapojení juniorských hráčů, kteří dostali možnost zahrát si proti extrémně zkušeným borcům. Naopak velkou kaňkou na zápase bylo zranění Ondry Dlouhého, což se projevilo velmi brzy.

V sobotu odpoledne čekal naše hráče zápas s Veselím, které se v letošní sezóně prosazuje právě v zápasech na venkovních kluzištích, takže bylo jasné, že naše hráče nečeká nic jednoduchého. Zápas byl od začátku vyrovnaný, obě mužstva se tlačila do zakončení, ale obě mužstva také drželi nad vodou gólmani, kteří chytali výborně. První, kdo se dokázal prosadit, tak byli v sedmnácté minutě hosté, kteří využili přesilovou hru zásluhou Dušáka – 0:1. Ve druhé třetině pokračovalo marné obléhání hostující branky, a tak se dokázali prosadit opět hosté, a opět v přesilové hře, kterou tentokrát využil Marcilis – 0:2. Naši hráči zapnuli ještě více a v poslední minutě druhé části, se prosadil Jakub Švec, kterému to vyšlo opět proti Veselí, stejně jako v první kole – 1:2. Běžela první polovina třetí třetiny, když dostali naši hráči výhodu přesilové hry, kterou dokázal využít David Kovář, který vyrovnal na 2:2. Hosté se ovšem nenechali zlomit a v 54. minutě se po několika šancích prosadil Bárta a Loko opět vedlo – 2:3. V závěrečných vteřinách si naši hráči vytvořili obrovský tlak, připomínající rozhodující zápas Stanley cupu, ovšem branka která padla, nebyla již rozhodčími uznána, kvůli závěrečné siréně zápasu. Ačkoliv můžeme spekulovat, zda branka padla o setinu před sirénou, či po siréně, faktem zůstává, že si všechny body připsali hosté a nám nezbývá, než hořká pachuť a víra, že se nám toto vrátí v opačném gardu třeba v play off…

Dvojutkání pro náš web ohodnotil Jakub Šuhaj

Jak hodnotíš dvě porážky během 24 hodin a našel bys mezi oběma zápasy nějakou paralelu?

J.Š. Nehodnotí se mi to vůbec snadno. První utkání proti Samsonu bylo de facto rozhodnuto po první třetině, která se nám vůbec nepovedla. Druhá a třetí třetina už byla vyrovnanější, ale bylo to také tím, že Samson chtěl hrát pro diváky a dávat branky tzv. až do kuchyně, do prázdné branky. Také nás několikrát podržel Vastlík, který chytal velmi pěkně. Naproti tomu, utkání s Veselím bylo od začátku velmi vyrovnané, skvěle zachytali oba gólmani. Myslím, že zápasu s Veselím by slušela remíza, a také si myslím, že k ní bylo velmi blízko, ale v několika momentech nás poškodili sudí. Je třeba ještě dodat, že skvělou práci odvedli také naši fanoušci, kteří nás podporovali i za nepříznivého stavu, za což jim patří velké DÍKY. Žádnou paralelu bych ale v těchto zápasech nehledal.

Zatímco proti silnému Samsonu jste vstřelili dvě branky už v první třetině, včera se na gól čekalo až do 40. minuty. Čím si to vysvětluješ?

J.Š. Těžko říct, čím to bylo. Jedna z příčin asi byla, že jsme měli z předešlého dne zápas v nohou, takže nám chyběla ta lehkost jak v bruslení, tak v kombinaci. Každý zápas točíme prakticky na 10 – 12 hráčů, což je znát. Velkým oslabením byla také absence Ondry Dlouhého, který se zranil v pátečním zápase. Včera se prostě ukázalo , co nás občas trápí, což je to, že se na každou branku strašně nadřeme, zatímco góly které inkasujeme, jsou občas velmi laciné, viz. právě včerejší zápas…

Tobě se v posledních zápasech daří sbírat body. Řešíš tyto osobní statistiky a sleduješ svá čísla?

J.Š. Tak určitě jsem rád, že se mi daří bodovat a pomoc tak týmu. Ovšem kdyby to šlo, tak bych vyměnil kanadské body, za ty týmové. V naší soutěži už se osobní statistiky tolik neřeší, důležitá je hlavně radost ze hry a týmová vítězství. Musím říct, že se mi také skvěle hraje v útoku se Šébou (Patrik Šebesta – pozn. autora) a s Čahounem (Ondra Dlouhý – pozn. autora). Oba to jsou hráči, kteří svou chytrostí a bruslením předčí tuto soutěž a já si velmi vážím toho, že s nimi mohu hrát.

Do konce kalendářního roku vám zbývá odehrát dva zápasy venku (Milevsko a Hluboká). Co od těchto zápasů očekáváš?

J.Š. Co jsem si stačil všimnout, tak je vůbec otázkou, zda se obě utkání odehrají a v jakém termínu. Hluboká proti Samsonu odložila zápas z toho důvodu, že nemají dostatek hráčů, kteří by splňovali podmínky, které jsou nyní nastaveny tak, jak jsou… Milevsko se v posledních zápasech docela zvedá, takže uvidíme, jak to bude vypadat. Ovšem pokud se obě utkání uskuteční, tak očekávám vyrovnané duely, které budeme chtít samozřejmě zvládnout za tři body a udělat si tak hezkou vánoční atmosféru.

HC Samson Č. Budějovice – HC Strakonice 11:5 (7:2, 2:2, 2:1)
Góly a nahrávky: 
1. Brus (M. Hanzal, Sičák), 1. D. Nedorost (K. Kadlec, Fr. Mrázek), 6. Fr. Mrázek (D. Nedorost, O. Liška), 8. D. Nedorost (J. Hanzal, K. Ťoupal), 11. M. Michal (Mrkvička, Nehoda), 16. D. Nedorost, 16. K. Kadlec (K. Ťoupal), 27. Ferebauer (Nehoda, M. Michal), 39. J. Hanzal (D. Nedorost, K. Ťoupal), 47. Mrkvička (M. Michal), 57. Mrkvička (M. Michal) – 11. P. Šebesta, 17. Dlouhý (Jiřinec), 25. P. Šebesta (J. Šuhaj, Křenek), 30. J. Šuhaj (Š. Kouba, P. Šebesta), 47. P. Šebesta (J. Šuhaj).
Rozhodčí: M. Matoušek – Knor, Matas.
Vyloučení: 2:3.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 35:20.
Diváků: 78.
HC Samson: Jágr – Sičák, Vydarený, K. Ťoupal, O. Liška, M. Michal, Nehoda – Brus, M. Hanzal, J. Hanzal, Fr. Mrázek, K. Kadlec, D. Nedorost, Sumerauer, Mrkvička, Ferebauer. Trenéři Lukáš Chaloupka a Petr Fleischman.
HC Strakonice: Vastl – Vaněček, M. Hrubý, T. Horejš, Tintěra, Koryťák, Topinka – J. Švec, A. Mikeš (18. M. Müller), Jiřinec, J. Šuhaj, Dlouhý (24. Š. Kouba), P. Šebesta, Fríd, Křenek, Menšík. Trenéři Martin Všetečka, Marek Podrabský a hrající Martin Müller.

HC Strakonice – TJ Loko Veselí nad Lužnicí 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Góly a nahrávky: 
40. J. Švec (A. Mikeš), 48. D. Kovář (J. Šuhaj) – 17. Dušák (L. Míchal, Mikeska), 34. Marcilis (Jiří Bárta), 54. Jiří Bárta (Vlach).
Rozhodčí: Poskočil – Soukup, Diviš.
Vyloučení: 8:7.
Využití: 1:2.
Diváků: 185.
HC Strakonice: Vastl – Vaněček, D. Kovář, Tintěra, M. Hrubý, Koryťák, Topinka – J. Švec, A. Mikeš, Jiřinec, Š. Kouba, J. Šuhaj, P. Šebesta, Fríd, Křenek, Menšík, od 35. min. navíc A. Řehoř a Franta. Trenéři Martin Všetečka, Martin Müller a Marek Podrabský.
Loko Veselí: F. Dvořák – M. Čančura, Dušák, Krampl, J. Benda, L. Míchal, Petr Bouška – Mich. Bláha, Mikeska, Pechlát, Klimeš, R. Benda, Vlach, Jiří Bárta, Marcilis, Fr. Bárta. Trenér František Ševčík.