A tým podlehl doma Soběslavi

(Foto: Jan Škrle)

Po třech týdnech se vrátila na zimní stadión ve Strakonicích Krajská liga mužů. Naším soupeřem bylo mužstvo Soběslavi, kterému se v letošní sezóně zatím daří spíše na venkovních kluzištích.

Naši hráči nastoupili po sérii porážek, a tak byla od začátku na našich hokejkách znát nervozita. Dostavila se také největší bolest letošní sezóny, která se nazývá nezvládnuté starty. V páté minutě, v rozmezí třiceti vteřin obdrželi naši hráči dvě branky a nevypadalo to s námi vůbec dobře. V sedmé minutě mohlo být ještě hůře, to když hosté dostali možnost zahrávat trestné střílení, ale Jakub Myslivec v bráně prokázal, že ho letošní sezóna zaskočila v dobrém rozpoložení. Naše hráče tento moment zdravě nakopl a ve třinácté minutě přišla první odměna, v podobě gólu Adama Mikeše, který dorazil nájezd Ondry dlouhého – 1:2. Ve dvacáté šesté minutě se do zakončení dostal Patrik Šebesta a potvrdil, že se v posledních zápasech střelecky zvedá. Radost z vyrovnání ovšem netrvala dlouho a hosté si vzali vedení zpět, zásluhou Erika Himpana – 2:3. Necelých deset minut před koncem se povedlo opět dotáhnout skóre a do kolonky střelců se zapsal mladý obránce Filip Vaněček – 3:3. Rozhodující moment přišel v 55. minutě, kdy byl vyloučen náš hráč Josef Cibuzar, který se bohužel poté pustil do konverzace se rozhodčím, což nepřináší nikdy nic dobrého… Došlo k postupným trestům 2 + 2 + 10 (osobní) + 20 a hosté nabídnutou přesilovou hrou nepohrdli a Vojtěch Slabý poslal hosty opět do vedení. Tentokrát už to bylo definitivní, protože ani závěrečná hra bez brankáře, nepřinesla kýžený vyrovnávací branku.

HC Strakonice – Spartak Soběslav 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Branky: 
13. Mikeš (Dlouhý), 26. Šebesta, 52. Vaněček (Hrubý, Šebesta) – 5. Máca (Kanov, Pánek), 5. Himpan (Píha), 28. Himpan (Píha, Šimák), 56. Slabý (Máca)
Diváků: 363
HC Strakonice: Myslivec – Vaněček, Hrubý, Mikeš, Kovář, Franta, Papež – Jiřinec, Dlouhý, Šebesta, Řehoř, Januška, Cibuzar, Babor, Hradský, Kouba
Sp. Soběslav: Baloun – Kanov, Hubáček, Duben, Pánek, Kubeš, Šrubař – Šimák, Píha, Himpan, Pánek, Novák, Škoda, Slabý, Máca, Pauš