A tým je v lize stále stoprocentní!

Sobotní podvečer byl ve znamení druhého kola krajské ligy mužů, ve kterém naše mužstvo přivítalo hosty z Krumlova. Oba mančafty byly povzbuzeny výhrou v úvodním kole, a tak bylo předem jasné, že diváky čeká vyrovnaná bitva.

Hosté se dostali v zápase do vedení, ale dvěma brankami otočil skóre Lukáš Kantor. Hostům se ovšem povedlo ještě na konci první třetiny vyrovnat, a tak se šlo poprvé do kabin za stavu 2:2. Druhá třetina začala pro naše barvy skvěle. Ihned po úvodním rozehrání se k puku dostal Marek Hrubý, který našel perfektní přihrávkou Ondru Dlouhého, který vrátil našemu mužstvu vedení – 3:2. Hosté dokázali sice srovnat, ale díky dvěma rychlým gólům (Adam Mikeš a Ondřej Dlouhý) naše mužstvo opět odskočilo, a tentokrát do dvoubrankového vedení – 5:3. Hostům sice vyšel závěr druhé třetiny, když nejprve dokázali snížit a před koncem třetiny ještě nedokázali využít dvojnásobnou přesilovou hru, a tak se podruhé šlo do kabin za stavu 5:4 pro naše barvy. Ve třetí třetině už se dokázali prosadit pouze naši hráči zásluhou Adama Nováka, a tak si naši hráči připsali druhou domácí výhru.

Vyrovnaný zápas proti Krumlovu byl tou nejlepší pozvánkou na příští neděli, kdy naši hráči přivítají v populárním derby hosty z týmu HC Vimperk. Zápas začíná netradičně v 18:45.

Včerejší zápas ohodnotil trenér – Kamil Šťastný

„Důležitá výhra, která se nerodila vůbec jednoduše. Soupeře jsme svou laxností několikrát vrátili do zápasu, což nás stálo spoustu sil a zbytečně jsme se obávali o výsledek až do samého konce. Jsme hlavně rádi, že se nám povedlo výsledkově vstoupit do sezóny lépe než loni, což nám dá snad větší klid na další práci.“

Rozhovor se střelcem šesté branky – Adamem Novákem

Vstup do soutěže vám výsledkově vyšel a porazili jste i Krumlov. Jak bys zápas ohodnotil a co bylo rozhodujícím momentem?

A.N. Hlavně jsme rádi, že máme ze zápasu tři body, protože soupeř s námi držel krok po celý zápas. Zlom v utkání nastal díky dvěma slepeným gólům ve druhé třetině. Sice se hostům povedlo ještě snížit, ale myslím, že jsme už potom hru víceméně kontrolovali.

Sobotní zápas jsi okořenil vstřelenou brankou. Celkově se Ti i v přípravě střelecky dařilo. Jak bys svou branku popsal, a jak jsi spokojen v novém angažmá?

A.N. Označil bych jí za šťastnou (úsměv). Kanty (Lukáš Kantor – pozn. autora) mi dal přihrávku kterou jsem jen tečoval a gólman si to vlastně srazil sám do branky… Co se týká angažmá, tak jsem ve Strakonicích nadmíru spokojen. Všechno se hezky sešlo, parta v kabině, vedení i fanoušci, kteří nám dělají krásnou atmosféru v domácím prostředí. Opravdu si toho moc vážím. Doufám, že s námi fanoušci vyrazí i na venkovní zápasy.

Zápas proti Krumlovu měl výbornou atmosféru. Jak se Ti hrálo před našimi fanoušky, a jak se těšíš na třaskavé derby proti Vimperku?

A.N. Budu se opakovat, ale je to nádhera. Fanouškům patří velké DÍKY. Derby mám moc rád, protože mají ještě větší náboj než normální zápasy. Doufám, že se nás na stadionu sejde ještě víc, než posledně a věřím, že derby bude vítězné!

HC Strakonice – HC Slavoj Č. Krumlov 6:4 (2:2, 3:2, 1:0)

Branky: 7. Kantor (Kovář), 16. Kantor (Zralý, Novák), 21. Dlouhý (Hrubý), 31. Mikeš (Novák), 32. Dlouhý (Němec, Hrubý), 48. Novák (Kantor, Mikeš)

Diváci: 364

HC Strakonice: Myslivec – Hrubý, Němec, Kovář, Zralý, Vaněček, Řehoř – Přibyl, Dlouhý, Šebesta, Novák, Mikeš, Kantor, Hradský, Jiřinec, Babor