A team zahájil letní přípravu!

Od pondělí 3.5. začala první fáze letní přípravy A teamu. Pod vedením trenérské dvojice Martin Všetečka, Martin Müller, začali hráči polykat první společné kondiční dávky.

Jak se na letní přípravu těšil vítěz bodování z neúplné loňské sezóny Ondra Dlouhý?

Po dlouhé a vynucené pauze jste se sešli na nepříliš populární letní přípravě. Jak ses osobně na letní přípravu těšil?

O.D. Tuto odpověď bych rozdělil na dvě poloviny. Určitě jsem se těšil, až se s kluky potkáme a pokecáme, na druhou stranu o mně se ví, že nejsem příznivcem běhů a jiných kratochvílí (smích). Ve zkratce se tedy dá říct, že jsem se těšil na spoluhráče, ale tu letní přípravu snad také nějak zvládnu (úsměv).

Mistrovské utkání jste odehráli naposledy v říjnu loňského roku proti Hluboké nad Vltavou (2.10.2020 – pozn. autora). Myslíš, že takto dlouhá absence zápasů bude mít vliv na další sezónu a s tím i na kvalitu soutěže?

O.D. Abych řekl pravdu, tak si myslím, že bude záležet nejvíce na trenérech a na tom, jaký zvolí celkový plán letní přípravy. Samozřejmě, že každý se snažil připravovat individuálně ať už nějakým cvičením, či během, ale pohyb na ledě nenahradí jakýkoliv tělovýchovný prvek. Takže podle mého bude hodně záležet na tom, kdy se dostaneme na led a získáme opět tolik potřebnou praxi na ledě. Když si se ptal na kvalitu, tak si myslím, že to může být znát na začátku soutěže, ale jak jsem říkal, bude záležet na tom, jak jednotlivá mužstva potrénují. 

Na začátku rozhovoru jsi zmínil svou „lásku“ k běhu, takže se k tomu ještě vrátím a zeptám se, na tvou individuální přípravu, během vynucené pauzy?

O.D. Přiznám se na rovinu, že kdyby se mi zeptal někdo před rokem a půl, jestli si půjdu zaběhat, tak bych ho poslal, ať se nechá vyšetřit (úsměv), ale doba a restrikce nás donutila přehodnotit určité návyky a i já, jsem se vydal cestou individuální přípravy. Vím sám na sobě, že pokud bych nic nedělal, tak by mi potom návrat do hokejové reality trval moc dlouho a nebylo by to vůbec příjemné, takže jsem se tak jako všichni snažil běhat a posilovat…

Když jsme si povídali na podzim, tak jsem se Tě ptal, zda nebudeš jako studující voják (Univerzita obrany v Brně – pozn. autora) nasazen při pandemii. Jak to tedy nakonec dopadlo?

O.D. Dopadlo to tak, že kromě pátého ročníku, který psal diplomové práce, jsme byli nasazeni všichni, ale člověk to musí brát tak, že to k tomu patří. Jezdili jsme s Policií ČR hlídat okresy, což v praxi znamenalo, že ve čtyři ráno člověk začal a v šest večer skončil, takže to bylo takové náročnější období. Jsem tedy rád, že se snad začínáme vracet do normálu a začneme zase normálně žít.