A team utrpěl vysokou porážku v Soběslavi

V předposledním venkovním zápase základní části, zajížděli naši hráči na led Spartaku Soběslav, který se v tabulce nacházel o bod, nad našimi hráči.

Do prvního náznaku šance se dostal hned v první minutě Tomáš Růžička, ovšem puk který dostal na hůl byl příliš dlouhý, a tak se zakončení již nepovedlo dle představ. Ve druhé minutě se dostal do další příležitosti kapitán Tomáš Růžička, ale domácí brankář byl v brance pozorný. Poprvé domácí zahrozili ve čtvrté minutě, kdy jeden z domácích hráčů vypálil tvrdě od modré, ale Tomáš Vastl se v brance nenechal zaskočit. V šesté minutě se již domácí radovali, kdy se po akci Nováka, prosadil poprvé v zápase Škoda. Ihned po rozehrávce se o rychlou odpověď snažil Martin Müller, který se zjevil u pravé tyčky, ovšem gólmana překonat nedokázal. Vyrovnání přišlo v polovině třetiny, kdy se po skvělé práci Patrika Šebesty, dokázal prosadit střelecky Martin Müller – 1:1. První obrat v zápase dokonala chvíli později opět zmiňovaná dvojice, která si tentokrát vyměnila role. Martin Müller nahodil puk, ke kterému se dostal Patrik Šebesta, a z první napálil puk přímo do branky – 1:2. Ve třinácté minutě ve vlastním oslabení se dostali naši hráči do přečíslení dva na brankáře, ovšem ani tuto šanci jsme nedokázali využít a uskočit tak domácím ve skóre o dvě branky. V sedmnácté minutě se o vyrovnání pokoušel domácí Kubeš, ale neuspěl, což potkalo o minutu později i na druhé straně Tomáše Růžičku, který neuspěl v dalším z pěkných úniků. V předposlední minutě první třetiny se dostali domácí do většího tlaku a div, že nedokázali využít menších zmatků v naší obraně. Třetinu uzavřel pěknou příležitostí Adam Mikeš, která bohužel zůstala nevyužita. Poprvé se tedy šlo do kabin za stavu 1:2.

Druhá třetina začala rychlým vyloučením domácího hráče za podražení a naši hráči, tak dostali šanci zahrávat přesilovou hru. Po krátké kombinaci ovšem přišla špatná přihrávka, kterou na modré čáře vystihl domácí Přibyl, rozjel se sám na brankáře a mazáckým zakončením nedal našemu gólmanovi šanci – 2:2. Tato branka naše hráče nahlodala a o chvilku později se v té samé přesilové hře dostal do další výborné příležitosti domácí Škoda, ale tentokrát neuspěl. O chvíli později se do další šance cpal opět domácí Přibyl, ale neměl tentokrát srovnaná mířidla. A štěstí při zakončení neměl ten samý hráč ani v osmé minutě, kdy vypálil zápěstím, ale rána schoval Tomáš Vastl do výstroje. Branky se tak domácí dočkali v deváté minutě, kdy se přesně trefil Kubeš a dovršil tak druhý obrat v zápase. Nutno podotknout, že tato branka, se ve výsledku ukázala, jako vítězná. O odpověď se po rozehrání snažil Adam Mikeš, který vyslal střelu z první, ale ta domácího gólmana neohrozila. V šestnácté minutě se podruhé v zápase dokázal prosadit domácí Přibyl, který důraznou prací před brankou rozhodl o tom, že domácí půjdou podruhé do kabin s dvoubrankovým náskokem – 4:2. V sedmnácté minutě se dostal do šance Patrik Řehoř a o minutu později také Patrik Šebesta, ovšem zakončení se nedařilo… Druhá třetina tedy skončila za stavu 4:2 pro domácí.

Zatímco naši hráči nastoupili do třetí třetiny s cílem pokusit se otočit zápas, tak domácí hráči využili euforie v které po druhé třetině byli, a hned v první minutě se v přesilové hře dokázal prosadit domácí Škoda a zvýšil skóre na 5:2. Opět krátce po obdržené brance, se o odpověď snažil Jakub Jiřinec, ale jeho zakončení nebylo přesné. Šestou branku a zároveň svou třetí v zápase dal o pět minut později Škoda, a domácí stadion mohl vyvolávat prvního hattrickového hrdinu – 6:2. Zatímco naši hráči se nacházeli ve špatném psychologickém rozložení, domácím narostla křídla, dovolili si krásné kombinace a hráli neskutečně uvolněný hokej. Ještě před polovinou poslední třetiny se prosadil Hák a skóre začínalo narůstat nepříjemným tempem – 7:2. V šestnácté minutě se po přihrávce Pánka prosadil opět Přibyl, a druhý střelec hattricku tohoto zápasu byl na světě – 8:2. Ten samý hráč ještě o dvě minuty později přidal svou čtvrtou branku v zápase a stanovil konečné skóre na 9:2. Potupnou desítku jsme tedy neinkasovali a s trochou ironie se dá podotknout, že je to jediné co mohlo člověka na této poslední třetině potěšit. V posledním domácím zápase před play off, přivítáme 15.2. od 17hod. Božetice a všichni doufáme, že se hráči naladí na blížící se play off a zvednou si i potřebné střelecké sebevědomí.