A team otočil utkání proti Božeticím a přivezl tři body!

Karty před samotným utkáním byly rozdány jednoznačně. Domácí hráči Božetic zatím v sezóně nezískali ani bod, naši hráči se po sérii horších výsledků dokázali chytit v posledním domácím zápase proti Soběslavi. Favorit byl tedy zcela jednoznačný, a tak se naši hráči netradičně v neděli vypravili (včetně bubnového kotle) již podruhé během čtrnácti dnů do městečka, které nese název Milevsko.

Utkání bylo od začátku plné bojovnosti. Naši hráči od počátku zápasu převzali iniciativu a hned ve 4. minutě se do zakončení dostal Jakub Jiřinec, ale domácí brankář si s jeho střelou poradil. V 9. minutě dostal přihrávku před domácího gólmana Adam Mikeš, ale Šindelář ukázal, že se bude jen těžko překonávat. V 11. minutě se k nebezpečnému zakončení dostali i domácí a hned z toho byla branka. Po ztrátě puku v našem útočném pásmu ujela domácí dvojice Nevolných (Aleš, Lukáš) a druhý jmenovaný se po přihrávce radoval z prvního gólu – 1:0. V 15. minutě se snažil střelou z otočky vyrovnat Jakub Šuhaj, ale domácí gólman byl na místě a střelu schoval do výstroje. Jelikož se do konce první třetiny již stav nezměnil, odcházeli do kabin spokojenější domácí hráči.

Druhá třetina začala opět naším náporem, které vyústilo v přesilovou hru pět, proti třem. Ovšem i přes velký tlak, vylepšená přesilovka branku nepřinesla. To, jak naložit z přesilovou hrou, ukázali naopak domácí. Po kombinaci Straky a Cmunta, dokázal rozvlnit síť za brankářem Tomášem Vastlem domácí Stejskal – 2:0. Tento výsledek nevypadal nejlépe, přesto na našich hráčích nebyla vidět skepse a stále byla vidět chuť hrát a odčarovat kouzlo domácího gólmana. To se povedlo o chvíli později, kdy se puku ujal Tomáš Křenek, který našel Davida Rudu a náš nejlepší střelec rozvlnil síť za domácím gólmanem – 2:1. O chvíli později se snažil vířit vzduch v obraném pásmu domácích Lukáš Bednařík, ale víc než jedna střela z toho nakonec nebyla. Chvíli na to, si nedokázal seřídit mířidla Patrik Řehoř, který nedokázal využít přihrávku a sám před gólmanem minul. Další šanci měl na hokejce David Ruda, ale domácí gólman stále držel těsný náskok domácích. Poté se na dvakrát pokoušel zakončit Jakub Šuhaj, ale stále nebylo našim hráčům tzv. přáno. Do další šance se dostal Jakub Švec, ale Šindelář stále odolával. Staré pořekadlo říká, „když to nejde silou, zkus to ještě větší silou“, a toto si přesně řekl Jaroslav Hřebíček, který dostal přihrávku od Marka Hrubého a neskutečnou bombou dokázal vyrovnat – 2:2. Druhá třetina tedy skončila za nerozhodného výsledku a čekalo se, co se bude dít ve třetině poslední.

Hned na začátku se do zajímavé šance hnal David Ruda, ale s jeho zakončením si gólman poradil. Chvíli na to zkoušel štěstí od modré čáry David Kovář, ale stav zůstával nerozhodný. Dokonat obrat se povedlo až o chvíli později, kdy se puku ujal David Ruda, který našel Lukáše Hrubého a ten už si dokázal před gólmanem poradit a vstřelil tak branku, které se ukázala jako vítězná – 2:3. Ale nepředbíhejme… O tři minuty později si svůj střelecký koncert rozjel Jakub Švec, který nejprve dokázal využít střelu Davida Rudy, kterou tečoval za domácího gólmana – 2:4. Další branku přidal Jakub Švec po přihrávce Lukáše Hrubého a zvýšil tak stav již na 2:5. Další branku mohl přidat Patrik Řehoř, kterého skvěle našel před brankou Jakub Jiřinec, ale stav zůstával stejný. Jakub Švec se nakonec stal autorem hattricku, ale pro vysokou hůl nebyla branka uznána, a tak zůstal stav stále stejný. Necelé tři minuty před koncem se k samostatnému úniku dostal domácí Cmunt, ale Tomáš Vastl byl v bráně pozorný. Jelikož se do konce zápasu již stav nezměnil, odvezli si naši hráči všechny tři povinné body a již teď se můžou plně připravovat na domácí zápas proti Vimperku, který startuje v sobotu 30.11. v 17.hod.

Rozhovor nám poskytl Tomáš Vastl – brankářská jednička HC Strakonice

????????????????????????????????????

Máte za sebou další utkání a podle pohledu do tabulky by se řeklo, že povinné tři body. Jak těžké utkání bylo?

T.V. Do utkání jsme nastupovali s tím, že tři body jsou povinnost, ale rozhodně jsme soupeře nepodceňovali. Nikdo asi nečekal, že se s nimi budeme takhle trápit a budeme muset otáčet zápas. Sice jsme byli celý zápas výrazně lepší, měli více šancí, ale góly jsme nedávali. Domácí gólman navíc předvedl vynikající výkon. Naštěstí ani on to tempo nevydržel a do konce druhé třetiny jsme vyrovnali.

Ačkoliv jsi neměl tolik práce co domácí gólman, předvedl jsi několik důležitých zákroků (samostatné úniky domácích atd.). Jak se Ti chytalo?

T.V. Pro mě osobně je mnohem těžší chytat takovéto zápasy kdy soupeř vystřelí párkrát za třetinu, vydržet se soustředit a být neustále v pozoru. V minulých zápasech jsem si byl mnohem jistější, pořád zahřátý a připravený. Takže tento zápas pro mě rozhodně nebyl ideální.

Máte za sebou tedy vítězné utkání a můžete se začít ladit na Vimperk. Co ty od tohoto zápasu osobně očekáváš?

T.V. Zápas s Vimperkem bude úplně o něčem jiném. Dá se předpokládat, že jak my, tak i Vimperští budeme na zápas maximálně vyhecovaní. Je to přeci jen derby.

Ty jsi znám tím, že se ze sportu nevěnuješ jen hokeji, ale také jachtingu. Mohl bys nám k tomu říct více?

T.V. Je skvělé že se můžu věnovat naplno jak hokeji, tak jachtingu, protože sezóny se téměř nekryjí. Momentálně závodím pouze na jedno posádkovém skifu RS 700 a v posledních dvou letech už mám i celkem úspěchy. Minulý rok juniorský mistr České republiky, třetí celkově, letos druhý v poháru a sedmé místo z mistrovství Evropy. Závodění se věnuji teprve pátým rokem a pomalu jdu nahoru, ale těžko dohnat ty závodníky, kteří se jachtingu věnují již od mala. Na jachtingu je skvělý ten formát závodů, kdy strávíte minimálně víkend v krásných lokalitách jak u nás v Čechách, tak v cizině, v kolektivu skvělých, příjemných lidí. Jachting je skvělý sport a je jen škoda, že u nás není moc propagovaný. Rozhodně doporučuji každému si to vyzkoušet.

Své si k utkání řekl i Martin Všetečka – trenér A mužstva

Dnešní zápas byl zvládnutý z mého pohledu hlavně po fyzické stránce, souhlasíš?

M.V. Dnešní zápas jsme naštěstí zvládli. Musím říct že i když jsme prohrávali už 2:0, tak jsem pořad věřil, že to zvládneme, protože jsme měli spoustu šanci a bylo otázkou času kdy nám to tam padne.

Utkání mohlo mít úplně jiný výsledek, ale ta produktivita…

M.V. Produktivita, to je náš problém, protože my máme hráče, kteří chtějí dávat hezké góly (hrozně moc kombinujeme a pořad hledáme komu přihrát a málo zakončujeme přímo) a dneska se nám to malém vymstilo, ale nakonec nám to tam naštěstí napadalo 🙂 .

Čeká nás utkání s Vimperkem. Co od něj čekáš a mohl bys v krátkosti pozvat diváka do ochozů?

M.V. Derby s Vimperkem je určitě utkáni, které nemá favorita, protože se muže stát cokoliv (viz. loňské play-off ). Chtěl bych tímto pozvat co nejvíc lidi, aby nás přišli podpořit a vytvořili super atmosféru. Kromě atraktivního hokeje jsou v plánu doprovodné akce – nástup hráčů s nejmladšími kategoriemi obou týmu. V 1. přestávce uvidí diváci utkáni v minihokeji mezi kategoriemi 2012/2013 HC Strakonice – HC Vimperk. O druhé přestávce bude střelecká soutěž na branku o ceny pivovaru DUDÁK – Měšťanský pivovar Strakonice a.s.a na začátku zápasu jedno malé překvapeni.

TJ Božetice – HC Strakonice 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
Góly a nahrávky: 
11. L. Nevolný (A. Nevolný), 26. L. Stejskal (Cmunt, Straka) – 29. Ruda (Křenek), 37. Jar. Hřebíček (M. Hrubý), 44. L. Hrubý (Ruda), 47. J. Švec (Ruda), 53. J. Švec (L. Hrubý).
Rozhodčí: Kraval – Zedníková, Kubíček.
Vyloučení: 5:7.
Využití: 1:1.
Diváků: 134.
TJ Božetice: Šindelář – Záhorovský, Straka, Bartl, P. Hošek, Homola, T. Hošek, Hanzlík – Buriánek, Cmunt, L. Stejskal, A. Nevolný, L. Nevolný, Bartůněk, F. Brabec, M. Blažek, Mareš, Jak. Dvořák. Trenéři Roman Staněk a Radek Štědronský.
HC Strakonice: Vastl – D. Kovář, M. Hrubý, D. Škoda, Jar. Hřebíček, Kopenec, L. Hrubý – Jiřinec, Mikeš, P. Řehoř, Andrle, J. Švec, Ruda, Křenek, J. Šuhaj, L. Bednařík, Menšík. Trenéři Martin Všetečka a Luboš Krupka.