Proti Božeticím zapisujeme výhru o 5 gólů

Čtvrté mistrovské utkání. Třetí doma. Do poloviny hracího času byl stav vyrovnaný, poté jsme definitivně přebrali otěže zápasu.

1. třetina

Gól týmu z Božetic v 15. minutě dokázal místní fanoušky zmrazit. Byl první a také jediný. Rychle na něj dokázal zareagovat s přispěním Tomáše Staubera premiérovým letošním zásahem Ondřej Sládek. Postupně se A-tým rozehříval, ale i v další části platilo, že hosté dokázali zahrozit při nebezpečných přečísleních.

1. třetina

Remízový stav držel ještě dlouho. Po ubráněných oslabeních na obou stranách přicházeli větší šance našich hráčů. Přihrávka navíc, zakončení vedle nebo pas do špatné pozice znemožnily skórovat. Po vychytaném úniku hráče z Božetic dokázal ideální postavení pro střelu najít na levém křídle až Matěj Přibyl, který nás poslal do vedení. 2:1. V závěru třetiny ještě v oslabení zahrozil Ondra Dlouhý, ale zakončení mezi betony brankáře skórováním neskončilo.

1. třetina

Strakonická 8 se k radosti všech nakonec prosadila přesnou trefou od modré. 3:1. Vzrůstající převaha přinesla i samostatný nájezd za faul na Patrika Šebestu. Ten samý hráč sice nepřekonal brankáře, ale o pár chvil později se Markovi Hrubému podařilo využít přesilovku. 4:1. Ondřej Sládek (č. 16) slavil v zápase ještě jednou, když se mu na dvakrát podařilo dotlačit puk do sítě. 5:1. Posledních několik minut bylo už ve znamení hlídaní stavu. Na konečných 6:1 upravil 14 sekund před koncem Jakub Jiřinec.

Zisk 3 bodů znamená posun do první poloviny tabulky a ztrátu 4 na vedoucí Milevsko.

4. KOLO KL 2024/2025

6:1

5. 10. 2024

Branky HC Strakonice: 17. Sládek (Stauber), 35. Přibyl (Jiřinec), 43. Dlouhý (Hrubý, Šebesta), 50. Hrubý (Němec, Dlouhý), 51. Sládek (Přibyl, Kovář), 60. Jiřinec (Sládek, Přibyl)
Sestava HC Strakonice: J. Myslivec (M. Kutlák) — M. Smetana, D. Kovář, M. Hrubý, F. Vaněček, M. Němec — P. Šebesta, F. Andrle, T. Stauber, J. Vaník, T. Kouba, A. Řehoř, P. Solař, A. Mikeš, M. Přibyl, A. Novák, O. Sládek, J. Jiřinec, O. Dlouhý

Napsal: Šimon Chalupecký