Žáci A i B také rozehráli mistrovská utkání

Dvěma zápasy ve dvou dnech vstoupili do dlouho očekávané sezony mladší žáci A (2013). Z pouťového hracího víkendu dokázali vytěžit 3 body. Start zaznamenali i ml. žáci B.

Ligový zápas mladších žáků A (1. kolo):

HC Střelci Jindřichův Hradec – HC Strakonice 5:5

Branky: 5. Mirvald (Šilhavý), 19. Šiška, 25. Ladman (Šiška), 43. Rodová (Chalupný), 48. Šilhavý (Šindelář)

Sestava Strakonic: T. Stehlík (V. Staňková) – D. Šindelář, O. Šilhavý, L. Burdová, F. Toman, J. Hubáč – M. Šiška, J. Krásová, Š. Ladman, S. Chalupný, J. Mirvald, M. Bažata, M. Brabec, A. Rodová

Herní kolotoč nejprve poznali v Jindřichově Hradci. Utkání na ledě jednoho z favoritů se vydařilo. Dobrou předvedenou hrou se uhrála spravedlivá remíza, i když náš tým už vedl 3:1 a potom 5:4. Svou kvalitu ale soupeř dokázal ukázat ve 2. polovině střetnutí.

2. kolo:

HC Strakonice – IHC Písek 12:7

Branky: 1. Šiška (Mirvald), 8. Brabec (Mirvald), 14. Brabec, 15. Mirvald (Šiška), 20. Šiška (Brabec), 32. Šindelář (Ladman), 38. Bažata, 40. Bažata, 44. Bažata (Brabec), 45. Šiška (Ladman), 49. Brabec (Bažata), 49. Ladman (Mirvald)

Sestava Strakonic: V. Staňková (T. Stehlík) — D. Šindelář, O. Šilhavý, L. Burdová, F. Toman, J. Hubáč — M. Šiška, J. Krásová, Š. Ladman, S. Chalupný, J. Mirvald, M. Bažata, M. Brabec, A. Rodová

První třetina se po skvělém úvodu podařila vyhrát 5:1. Ve 2. části hry Písek postupně manko odmazal. Díky hattricku Michala Bažaty se ovšem opět podařilo odskočit a když dokončil svůj hattrick Marek Brabec, bylo už hotovo. Tři branky v zápase se podařilo nastřílet i Markovi Šiškovi. Výsledek sice divoký, ale výhra důležitá.

Ligový zápas mladších žáků B (1. kolo):

HC Strakonice – Slavoj Český Krumlov 0:10

Sestava Strakonic: D. Kolář – M. Fialová, T. Jílek, R. Viehmann, S. Křižan, M. Kubín, J. Kovář, Z. Váňová – Š. Sosna, J. Suttner, A. M. Molková, J. Cvrček, J. Hrůša, A. Hodánek, L. Březina, D. Hejlková

Úplně první zápas v sezoně sehráli na státní svátek i mladší žáci B. Recept na obranu Slavoje přes některé šance v přesilovkách ale najít nedokázali. Soupeř ty své využil a po brankách i ve vyrovnaném počtu z toho byla pro něho jasná výhra.

Napsal: Šimon Chalupecký