Junioři vstoupili do nového ročníku

O týden později než mužům se rozběhla sezona i juniorskému týmu. Regionální ligu juniorů skupin 3-4 otevřel zápasem prvního kola proti Českému Krumlovu.

Ligový zápas  (1. kolo):

HC Strakonice – Slavoj Český Krumlov 7:4

Branky: 4. Vaník (Prušák), 6. Novotný (Vaník), 8. Vaník (Novotný, Prušák), 37. Ryba (Prušák, Solař), 46. Vondrášek, 50. Prušák (Horejš, Slavík), 55. Tomeš (Horejš)

Sestava Strakonic: M. Kutlák – M. Zralý, M. Smetana, T. Horejš, J. Vondrášek, M. Němec, J. Ryba – J. Vaník, J. Novotný, J. Vondrák, T. Kouba, R. Prušák, P. Slavík, P. Tomeš, P. Solař

Utkání bylo plně pod strakonickou kontrolou, už po osmi odehraných minutách jsme mohli vidět vedení 3:0. Po dvou třetinách bylo skóre 4:2 a konečný výsledek 7:4 zajistil první 3 body do tabulky. V závěrečné třetině soupeř jen zkorigoval trestným střílením a brankou v posledních minutách. Úspěšný začátek ligy si zvláště připsali Rudolf Prušák (v zápase 1 gól + 3 asistence) a Jonáš Vaník (2+1).

2. kolo

HC Střelci Jindřichův Hradec – HC Strakonice 8:5

Branky: 10. Velek (Solař, Vaník), 17. Vaník (Solař), 23. Solař (Smetana), 41. Solař (Vaník), 60. Vaník (Ryba)

Sestava Strakonic: M. Kutlák – M. Smetana, J. Vondrášek, J. Ryba – J. Vaník, J. Vondrák, T. Kouba, Z. Benč, P. Slavík, P. Tomeš, P. Solař, T. Velek

Následující víkend chtěli hráči navázat na povedený vstup do soutěže. Proti Jindřichovu Hradci se prezentovali bojovným výkonem, který ale na výhru nestačil. Střelci čtyřmi góly v závěrečné třetině překlopili zápas na svou stranu. V poslední vteřině se ještě podařilo snížit zásluhou Jonáše Vaníka. Na čtyřech našich gólech se podepsal Pavel Solař.

3. kolo

HC Strakonice – HC Tábor B 5:9

Branky: Benč (Solař, Kouba), 19. Vaník (Němec), 35. Vaník (Velek), 37. Solař (Vaník), 53. Velek (Ryba)

Sestava Strakonic: M. Kutlák – M. Zralý, M. Smetana, T. Horejš, J. Vondrášek, M. Němec, J. Ryba – J. Vaník, J. Vondrák, T. Kouba, Z. Benč, P. Slavík, P. Tomeš, P. Solař, T. Velek

Neděle 29. 9. – pouťové střetnutí. Snaha vybojovat 3 body jako A – tým v derby s Vimperkem. Po nepovedené 1. třetině (2:5) se už ale nepodařilo manko dohnat. Tábor si výhru pohlídal a povedený úvod stvrdil dalšími góly. I přes velký čas strávený v oslabeních přidali další body do sbírky Jonáš Vaník či Tomáš Velek.

Napsal: Šimon Chalupecký